Laukinė lašiša – investavimas į gerą sveikatą

Remiantis įvairiais mokslininkų atliktais tyrimais, išaugintos lašišos vartojimas padidina dioksinų ir į dioksinus panašių junginių poveikį, o tai kelia pavojų mūsų – vartojančių tokią lašišą – sveikatai. Trumpiau tariant, dioksinas turi imunosupresinę savybę, kuri padidina Jūsų tikimybę susirgti infekcijomis. Apie visą tai plačiau toliau šiame straipsnyje. 

Lašiša – puokštė mikroelementų

Laukinė lašiša yra žinoma dėl maistinių medžiagų: šioje žuvyje yra B grupės vitaminų, kalio ir aukštos kokybės baltymų. Ji puikiai dera su kitais super maisto produktais, tokiais kaip avokadas ir kokosų aliejus, „sveikų riebalų“ kategorijoje.

Sveiki riebalai yra būtini mūsų kūnui ir protui, bet ne visi riebalai yra vienodi. Laukinėje lašišoje gerųjų ir blogųjų riebalų santykis, žinoma, yra geresnis nei išaugintos lašišos.

Lašišose, kurios užaugintos specialiuose ūkiuose, yra daug omega-6 sočiųjų riebalų, o tai padidina cholesterolio kiekį ir sukelia įvairius uždegimus.

Išaugintos lašišos problema yra ne vieta, kur jos auginamos, o labiau – kaip tai yra daroma.

Ūkiuose auginamoms lašišoms neteikiama natūrali gamtos sustyguota dieta. Jų mityboje yra papildų, pagamintų iš naftos chemijos produktų.

Kas yra naftos chemijos produktai? Tai priedai, suteikiantys ūkiuose auginamai lašišai rausvą spalvą. Be šio priedo jos būtų pilkos ir nekokios prekinės išvaizdos, nes ūkio vandenyse trūktų antioksidantų.

Kai vartojame išaugintą lašišą, kurioje yra naftos chemijos produktų, šios cheminės medžiagos tampa mūsų audinių dalimi ir daro žalą žmogaus smegenims, nervams ir kepenims. Naftos chemijos produktai taip pat sukelia astmą, apsigimimus, odos dirginimą ir opas.”

Ūkyje auginama lašiša turi 10 kartų didesnį cheminį toksiškumą nei laukinė lašiša. Tai apima gyvsidabrį, kurio didelis kiekis gali pakenkti mūsų smegenims ir nervų sistemai. Jei vis dėlto perkate išaugintą lašišą, tiesiog nuimkite odą. Daugumą nurodytų toksiškų cheminių medžiagų galima rasti būtent žuvies odoje.

Galite padidinti riziką susirgti vėžiu

Nereikia nerimauti, bet yra tam tikra vėžio rizika žmonėms, susijusi su ūkiuose auginamos lašišos dažnu valgymu. Šie pavojai kyla dėl PCB, toksafeno ir dieldrino koncentracijų, kurios ūkiuose auginamose lašišose yra daug didesnės nei laukinėse Ramiojo vandenyno lašišose.

Ūkiuose auginamos lašišos yra užterštos, nes auginamos perpildytose sąlygose, pavyzdžiui, tinkliniuose gardeliuose ir jūriniuose narvuose, iš kurių jos negali ištrūkti. Šios sąlygos padidina užaugintų lašišų teršalų kiekį. Polichlorinti bifenilai sukelia vėžį žmonėms ir keletą kitų pavojingų ligų, nes jie nėra biologiškai skaidūs.

Investuokite į savo sveikatą

Šiuo straipsniu norima perspėti ūkiuose dirbtinai auginamų lašišų dažnus vartotojus, nes tai išties sveikatai problemų galintis pridaryti produktas. Žinoma, pirkėjus parduotuvėse dirbtinai užaugintų lašišų kaina, be jokios abejonės, vilioja, tačiau visi gerai žinome posakį ,,skūpas moka du kartus”. Jei finansinė padėtis nėra labai tvirta, galbūt geriau kartą suvalgyti tikrai sveiko ir natūraliai maistinėmis medžiagomis praturtinto maisto nei kasdien vartoti pigų, sveikatai pavojų keliantį, o vėliau – kas žino – galbūt mokėti šimtus eurų sveikatai gerinti. Prieš pirkdami lašišą gerai pagalvokite. Jei Jums rūpi Jūsų ir artimųjų sveikata, rinkitės patikimus žuvies ir kitų jūros gėrybių vietinius tiekėjus, pavyzdžiui, FishWish parduotuvė prekiauja ekologiškais produktais, tokiais kaip tigrinės krevetės, japoniniai moliuskai, ekologiškos midijos,  o plačiau apie patį asortimentą galima sužinoti čia: https://fishwish.eu/produktas/ekologiskos-midijos-1-kg/

Rūpinkitės savo ir savo artimųjų sveikata!