Granulinių katilų kaina priklauso nuo katilo rūšies

Granuliniai katilai – šiuolaikinis ir ypač rinkoje populiarėjantis namų šildymo būdas. Gyvenantiems Lietuvoje, kur temperatūros stulpeliai nuolat svyruoja – tai yra pigus, ekologiškas ir aukšto naudingumo koeficiento aparatas.

Granuliniai katilai yra skirstomi į keletą rūšių:

•    Kombinuoti granuliniai katilai;
•    Granuliniai automatiniai katilai;
•    Kompaktiški granuliniai katilai;

Kombinuoti granuliniai katilai – tokie katilai, kurie kūrenami tiek medienos granulėmis, tiek ir kietu kuru (malkomis arba anglimis). Jie rekomenduojami tiems žmonėms, kurie bijo iš karto pirkti granulinį katilą. Deja, tačiau specialistai, jeigu yra galimybė, visgi pataria nesirinkti granulinių kombinuotų katilų, nes jie nei savo funkcijomis, nei kaina neprilygsta granuliniams katilams. Granulinius kombinuotus katilus reikia dažniau valyti, nes jie užsikemša dėl to, kad jų kuras yra įvairus. Dažniausiai granulinių katilų kaina yra mažesnė nei granulinių kombinuotų.

Granuliniai automatiniai katilai turi automatizuotą variklį. Šie katilai užsidega automatiškai, o naudingumo koeficientas yra iš ties aukštas. Granulinis katilas turi didelę talpą, kurioje telpa daugiau pelenų, todėl rečiau reikia valyti. Šie katilai gali dirbti be papildomo papildymo net kelias dienas ar savaitę.

Kompaktiški granuliniai katilai – išsiskiria aukštu naudingumo koeficientu, kurie priklauso nuo katilo rūšies. Kompaktiški granuliniai katilai gali turėti automatinį valymą, taip pat yra kūrenami medienos granulėmis, todėl katilas nereikalauja daug priežiūros. Kompaktiškų granulinių katilų kaina taipogi yra svyruojanti.

Granulinių katilų kaina priklauso nuo, kurios rūšies katilą pirksite. Taip pat kainą lemia ir gamintojų bei tiekėjų pasirinkimas. Todėl prieš perkant granulinį katilą – susipažinkite su jų pasiūla internete bei pasižvalgykite specializuotose šių prekių parduotuvėse.