Nagų ligos, kuo gydyti?

nagų ligos

Nagų ligos labai dažnai yra ignoruojamos. Kai kuriais atvejais net nepastebima, jog nagus kamuoja kokia nors liga, kol liga neprogresuoja ir tai nepasidaro visiškai aišku. Viena iš dažniausiai pasitaikančių nagų ligų yra grybelis. Net 50 proc. visų nagų susirgimų būna dėl grybelio. Grybelį sukelia pelėsiniai grybai, mieliagrybiai arba dermatofitai, kurie pažeidžia nago plokštelę ir ji tampa nelygi, grublėta, pilkšvai gelsva. Vienais atvejais nagas gali suplonėti, kitais sustorėti, tačiau aišku viena – tokia nagų liga naikina nago plokštelę ir kenkia mūsų organizmui, todėl kovoti su ja reikia. Taigi kokiomis priemonėmis gydyti nagų ligą – grybelį?

nagu ligos
Jeigu grybelis nėra įsisenėjęs jį galima išgydyti gerokai greičiau, tačiau su išplitusiu grybeliu galite susidurti su problemomis, nes gydymas bus ilgas. Tokios nagų ligos kaip grybelis gydomas geriamaisiais arba vietiniais vaistais. Taigi, koks yra grybelio vaistų pasirinkimas ir kuriuos vaistus rekomenduojame vartoti?
Geriamieji vaistai yra trijų rūšių:
Lamisil – bene pats efektyviausias antigrybelinis vaistas. Gydymasis šiuo preparatu trunka apie šešias savaites. Preparato esmė ta, kad jis slopina fermentą, dėl kurio grybelis plečiasi ir auga. Šis preparatas kai kuriems asmenims gali sukelti šalutinį poveikį: gali niežtėti, parausti oda.
Sporanox – tai geriamasis tirpalas, puikiai tinkantis nagų ligai – grybeliui, gydyti. Preparato veikimo principas – jis žudo grybelį ir stabdo jo plitimą.
Diflucan – skirtas gydyti įvairaus tipo grybeliui, tad jie nėra specializuoti tik nagų grybelio gydymui.
Kitas grybelio gydymo būdas tai vietiniai preparatai, pavyzdžiui, Penlac, Loceryl Nail Lacquer, tačiau svarbu paminėti, kad jie dažniausiai naudojami pačioje pirmoje ligos stadijoje. Jei grybelis yra pažengęs, jo tiesiog neišgydysite vietinėmis priemonėmis, nes jos per silpnos. Taigi geriau nelaukite, kol ši liga išplis, o pastebėję pirmuosius požymius – užkirskite jam kelią!