Akiniai žiemos sportui

Žiema šiuolaikiškam žmogui vis dažniau asocijuojasi ne tik su šventėmis, tačiau ir su šiam metų laikui būdingo sporto – slidinėjimo ar čiuožimo – teikiamais malonumais. Patyrę aktyvaus poilsio mėgėjai patvirtintų, kad, be turimų įgūdžių, neabejotinai svarbi slidinėjimo ar čiuožimo įranga.

Vienas iš būtinų atributų – specialūs akiniai. Jie apsaugo akis nuo sniego bei tiesioginių saulės spindulių, kurių gausu didžiosiose ir slidininkų pamėgtose viršukalnėse. Tačiau išsirinkti nėra lengva, ypač srities naujokui, tad į kokias svarbiausias savybes reikia atsižvelgti renkantis slidinėjimo akinius?

Visų pirma, itin svarbus gamintojas, kurio vardas užtikrina kokybę. Didžiausia žiemos sporto prekių gamintoja ir neabejotina lyderė yra „Julbo“ įmonė, kurios gamybos ištakos siekia 1888 m. Prancūzijos kalnuose atrastos gamybos tradicijos išlaikytos iki mūsų dienų, o firmos šūkis „Pasauliui reikalingas Jūsų regėjimas“ yra puikus įrodymas, kad optikos produktų kokybė yra prioritetas.

Kalbant apie slidinėjimo akinių kainą, pasirinkimas gana platus ir yra sąlygotas funkcinių galimybių. Tačiau net patys mėgėjiškiausi akiniai pasižymi puikiu dizainu, kokybe, plačiu regėjimo lauku, apsauga nuo rasojimo, ventiliacija, nepriekaištingu suderinamumu su šalmu.

Norint geriausio iš geriausių produktų ir pasiruošus investuoti į įrangą daugiau, bus užtikrinta išskirtinė kokybė. Profesionalai neabejotinai įvertins galimybę pasirinti skirtingus, poreikius atitinkančius lęšius (sferinius, ventiliuojamus, fotochrominius, Zebra ar Chameleon), papildomą ventiliaciją, galimybę simetriškai reguliuoti dirželį.

Taigi norint džiaugtis visais žiemos sporto teikiamais malonumais: mėgautis plačiausiu matymo kampu, nebijoti viršukalnėms būdingų akinančių saulės spindulių bei įgyti didžiausią leidimosi greitį, reikia atidžiai išsirinkti slidinėjimo akinius, kurie atitiktų keliamus reikalavimus, būtų užtikrinta geros kainos bei kokybės pusiausvyra.