Kur pritaikomi aktyvūs ir pasyvūs komponentai?

Elektronika ir jos komponentai, koks jų vaidmuo mūsų buityje? Komponentai yra skirstomi į aktyviuosius ir pasyviuosius. Pasyvieji sunaudoja arba saugo energiją, o aktyvieji ją teikia, valdo ar net gamina. Aktyvieji – tai diodai, tranzistoriai, mikroschemos ir kt., o pasyvieji – tai rezistoriai, induktoriai ir kondensatoriai.

Kur dažniausiai yra naudojami pasyvieji komponentai?

Pasyvieji komponentai dažniausiai yra naudojami garso sistemose ir ryšiams skirtoje įrangoje. Nors šie komponentai ir nesustiprina elektrinių signalų, jie garantuoja tikslų ir netrukdomą jų perdavimą. Šie komponentai yra naudojami elektros energijai kaupti, filtruoti, išsklaidyti arba sujungti. Be to, jiems nėra reikalingas išorinis maitinimo šaltinis.

Pasyvieji komponentai rezistoriai riboja elektros srovę, o kondensatoriai kaupia elektros energiją, tuo tarpu induktoriai yra reikalingi elektriniams signalams filtruoti. Žemo dažnio filtras į pagalbą pasitelkia kondensatorių ir rezistorių tam, kad žemo dažnio signalai galėtų sėkmingai blokuoti aukšto dažnio signalus. O aukšto dažnio filtras rezistorių su kondensatoriumi naudoja tam, kad aukšto dažnio signalai blokuotų žemo dažnio signalus.

Kokį darbą atlieka aktyvieji elektros komponentai?

Aktyvieji elektros komponentai, kurie yra vadinami elektros energijos donorais, kontroliuoja elektros energijos srautą, elektros grandinei suteikdami reikiamą energijos ir galios kiekį, todėl jie yra skirti naudoti tuose prietaisuose, kurie gamina elektros energiją, suteikdami jai įtampą ir srovę.

Šiuos komponentus sudaro vakuuminiai vamzdžiai, silicio kontroliuojami lygintuvai, tranzistoriai ir diodai. Didžiojoje dalyje elektroninių plokščių yra įdiegtas bent vienas aktyvusis komponentas.

Kokie elektronikos įrenginiai negali išsiversti bei tranzistorių?

Be tranzistorių negalėtų veikti nei mobilieji telefonai, nei kompiuteriai. Jie yra būtini ir kitų elektronikos įrenginių grandinėse. Tranzistoriaus paskirtis yra reguliuoti įtampą, prireikus, ją stiprinti arba perjungti. Jis prisideda ir prie signalų moduliacijos.

Kokia yra diodo paskirtis?

Diodu vadinamas toks elektronikos įtaisas, kurio paskirtis – paleisti srovę viena kryptimi. Kitaip tariant, jis veikia kaip vienpusis vožtuvas elektros energijai. Diodas leidžia jos srautą į vieną pusę. Įprastai viename diodo gale yra dažyta linija, rodanti srauto tekėjimo kryptį. Neigiamoji pusė žymima balta spalva.