Kaip išsirinkti tinkamą rašomąjį / kompiuterio / darbo stalą?

Ieškote kompiuterio stalo biurui, savo darbuotojams? O gal dėl pandemijos ir karantino esate priversti dirbti iš namų ir supratote, kad namuose neturite kampelio tinkamo darbui prie kompiuterio? Galbūt tiesiog esate laisvai samdomas darbuotojas, nemėgstate dirbti freelancer’iams sukurtose erdvėse ir norite namuose susikurti darbo kambarį? Nepastebėjote kaip vaikai greitai užaugo ir jiems jau reikia rašomojo stalo namų darbų atlikimui? Kad ir kokios priežastys Jus privertė pasinerti į tinkamiausio rašomojo ir / arba kompiuterio stalo paiešką — Jūs pataikėte kaip tik ten kur reikia. Šiame straipsnyje pateiksime kelis patarimus apie ką vertėtų pagalvoti prieš įsiginat sau tinkamiausią rašomąjį ar kompiuterio stalą.

Stalo dydis: aukštis ir plotis

Įvertinkite ar stalą naudosite tik darbui prie kompiuterio ar reikės ir rašyti. Jei prie stalo ne tik dirbsite kompiuteriu, bet ir rašysite, taip pat jei naudojate papildomą didesnį monitorių — Jums reikės didesnių matmenų, t. y. platesnio / ilgesnio, stalo (rašomojo ir kompiuterinio stalo — 2in1), kad būtų patogu, erdvu ir monitorius nebūtų per arti akių. Jei Jums reikia kompiuterio stalo tik darbui su nešiojamuoju kompiuteriu ir prie jo rašysite nedaug — pakaks ir kompaktiškesnio stalo. Jei apskritai retai prisėdate prie kompiuterio, tačiau stalo jam visgi reikia, pasiūloje būna itin trumpų stalų 60×60 ar 50×75. Stalo aukštis turėtų būti pritaikytas prie ūgio. Sėdėdami prie stalo privalote pėdas pilnai padėti ant grindų. Taigi, stalo aukštis privalo būti toks, kad sėdėdami prie stalo galėtumėte pasidėti, 90 laipsnių per alkūnes sulenktas, rankas.

Vieta daiktams

Apgalvokite ar turėsite knygų, užrašinių, aplankų ir kitų kanceliarinių smulkmenų. Jei taip tai juos reikės kažkur patogiai padėti, kad būtų po ranka. Ypač jei nemėgstate apkrauti namų daiktais ir norite išlaikyti švarų, minimalistinį interjerą. Tokiu atveju žvalgykitės stalo su stalčiais, spintelėmis. Ten tilps visi daiktai, kuriuos, kai jie nenaudojami, bus galima tvarkingai sudėti į stalo stalčius.

Įprastas stalas ar kampinis

Pagalvokite kuriame kambaryje ir kokioje to kambario vietoje statysite savo naująjį darbo stalą. Jei jau nusimatėte kokių matmenų reiktų, pasiimkite metrą ir pamėginkite įsivaizduoti kur ir koks stalas labiausiai tiktų. Jei kambaryje mažai erdvės, tokiu atveju tikras išsigelbėjimas — kampinis stalas. Renkantis kampinį stalą reiktų pasižiūrėti stalas labiau tinkamas kairiarankiams ar dešiniarankiams, kad įsigytumėte sau patogų stalą. Jei erdvės pakanka galite pirkti įprastą stalą ir jį statyti arčiau lango, kur akys gaus daugiau natūralios šviesos.

Stalo kojos

Čia labiau skonio ir grožio klausimas. Baldų dizaineriai yra prikūrę įvairiausių kojų stalams, kad tik išsiskirtų ir paįvairintų klasikinį keturių kojų stalą. Taip pat rašomieji, kompiuteriniai stalai būna su plokšte nugaroje.

Dizainas, spalva ir medžiaga

Kadangi jau aptarėme svarbiausius dalykus, tokius kaip stalo matmenys ir praktiškos savybės, pats metas aptarti ir jo išvaizdą. Taip pat nepamirškite stalo derinti prie namuose / kambaryje vyraujančio interjero, spalvų ir medžiagų. Jums turi patikti ne tik stalo dizainas, bet ir spalva. Prie kokio stalo jausitės darbingesni? Norite šalto, švaraus balto stalo ar jaukesnio medinio? Jūsų namuose vyrauja klasikinis stilius ar modernus? Jums tinka medžio drožlių plokščių stalviršis ar norite grynos, natūralios medienos, pvz. ąžuolo masyvo? Medžio drožlių plokštės būna 4 rūšių: MDF, MD, LMDP ir OSB.

MDF

MDF stalviršiai gaminami iš smulkaus medienos pluošto arba dulkių, suspaudžiamas bei sulipdomas iš medienos drožlių atliekų.

MD

MD stalviršių plokštės tai medžio drožlių plokštės gaminamos iš smulkaus medienos pluošto, kuris suspaudžiamas ir sulipdomas.

LMDP

Tai laminuota medžio drožlių plokštė iš išorės apklijuojama laminatu.

OSB

gaminama iš didelių medienos atplaišų. Šios plokštės yra suklijuojamos tarpusavyje jas klijuojant sluoksniais. Ypatinga šių plokščių klijavimo technologija suteikia joms išskirtinį stiprumą.