Kaip išsirinkti indaplovę?

Kaip išsirinkti indaplovę

Nors vis mažiau pasigirsta nuomonių, kad indaplovės yra susijusios su prabangos prekėmis ar didžiulėmis papildomomis išlaidomis, apie šiuos išmaniuosius virtuvės pagalbininkus mito tikrai nėra. Viena populiariausių nuomonių – indaplovės nėra ekonomiškos ir sunaudoja daug vandens.

Montavimo būdas. Pagal montavimo būdą buitinės indaplovės skirstomos į tris tipus:

  • Integruota indaplovė. Tai vienas populiariausių tipų, leidžiantis įrenginį lengvai integruoti į bendrą virtuvės interjerą. Integruota indaplovė yra integruota su kitais baldais ir buitine technika, todėl galite to net nepastebėti. Įmontuotos mašinos funkcijos dažniausiai stebina, tačiau reikia skirti ypatingą dėmesį tinkamo dydžio pasirinkimui.
  • Laisvai pastatoma indaplovė. Šio tipo elektros prietaisai gali būti montuojami bet kurioje virtuvės vietoje, o prireikus lengvai perkeliami į kitas vietas. Tačiau tokia indaplovė visada matoma, todėl reikia stengtis ją pritaikyti prie bendro interjero. Investicijos, reikalingos įmontuojamoms indaplovėms, yra šiek tiek mažesnės, tačiau jų funkcijos pigesnės ir integruotiems prietaisams. Tiesa, tokiu atveju reikėtų lyginti konkretaus modelio funkcijų ir programų skaičių.
  • Indaplovė yra ant stalo. Tai kompaktiškesni, mažesnio aukščio modeliai, kuriuos galima montuoti net mažesnėse virtuvėse. Tokia indaplovė nereikalauja grindų ploto, tačiau gali išplauti ir mažiau indų. Būtent todėl šis tipas pasirenkamas tada, kai dėl vietos stokos nėra kito pasirinkimo.

Iš esmės indaplovė yra standartinio dydžio, todėl dėl šio pasirinkimo jaudintis nereikės

Galima rinktis iš daugybės dydžių, todėl svarbiausia žinoti, kiek vietos galite skirti šiam įrenginiui ir kokios yra virtuvės pločio ir aukščio ribos. Iš tiesų, kuo didesnė indaplovė, tuo daugiau indų galite išplauti vienu metu. Jo tūris matuojamas lėkščių skaičiumi – vienoje tokioje lėkštėje yra trys lėkštės (gili lėkštė, plokščia lėkštė ir desertas). Renkantis indaplovę norisi, kad šis įrenginys būtų ne tik pakankamai galingas, bet ir ekonomiškas. Būtent dėl to reikėtų atsižvelgti į energijos efektyvumo klasę ir jos sąnaudas – kaip ir daugelyje kitų buities įrenginių, patys ekonomiškiausi bus A+++ klasei priskiriami modeliai. Tokios indaplovės sunaudoja mažiausiai elektros energijos. Svarbu atsižvelgti ir į tai, jog tarp indaplovės parametrų rasite ir plovimo bei džiovinimo klases. Šiuo atveju maksimalus rodiklis žymimas raide „A“ – tokie įrenginiai indus išplaus maksimaliai švariai, o Jūs juos ištrauksite visiškai švarius. Kalbant apie džiovinimo klases, svarbu atsiminti, kad kuo ji bus aukštesnė, tuo džiovinimo efektyvumas bus didesnis. Kitaip tariant – daugiau šansų, kad iš indaplovės pavyks ištraukti sausus indus.

Triukšmo sulaikymas

Šis indaplovės pasirinkimo aspektas yra susijęs su mažesniuose namų ūkiuose gyvenančiais žmonėmis, kurie dažniausiai šį darbą atlieka vėlai vakare,bei žmonėmis, kurių virtuvė sujungta su svetaine. Ieškantiems itin tylaus modelio, rekomenduojama rinktis indaplovę, kurios triukšmo lygis ne didesnis nei 48dB – toks įrenginys užtikrins maksimalų komfortą. Kad būtų lengviau rasti tinkamą variantą, turėtumėte žinoti, kad 30 dB triukšmas primena šnabždesį bibliotekoje, o 70 dB dažniausiai yra triukšmingas dulkių siurblys. Indų plovimo mašinos gali pasiūlyti skirtingas programas ir papildomas funkcijas – kuo daugiau tokių galimybių turėsite, tuo komfortiškesnis bus plovimas. Programos skiriasi trukme, temperatūra ir vandens kiekiais. Jos dažniausiai pritaikomos tam tikriems indams: stiklams geriausiai tiks švelnesnis režimas, tuo tarpu riebalus geriau pašalins aukštesnę temperatūrą siūlanti programa. Taip pat labai dažnai galima rasti, mišriems indams, taupesniam ar trumpesniam plovimui pritaikytų programų – visą informaciją apie šiuos ir kitus režimus rasite prie konkrečios indaplovės aprašymų.