Televizorius išsimokėtinai: kada verta, o kada geriau pataupyti?

Galimybė daugiau kainuojančius daiktus įsigyti išsimokėtinai atrodo labai viliojanti. Juk iškart nereikia sumokėti didelės sumos, o daiktą jau galite pasiimti, naudotis juo ir per tam tikrą laikotarpį nedidelėmis dalimis sumokėti visą jo kainą. Tačiau yra atvejų, kai išsimokėtinis pirkimas nebus racionalus variantas. Tad kada toks pirkimo tipas yra geras sprendimas, o kada geriau kiek luktelėti ir pirkiniui susitaupyti visą sumą?

Kada pirkti išsimokėtinai bus geras variantas?

Pasitaiko, jog televizorius sugenda, o antro namuose neturite. Natūralu, kad užklups neplanuotos išlaidos. Jei neturite atliekamų pinigų, tokiu atveju galimybė pirkti išsimokėtinai tikrai bus geras variantas. 

Išsimokėtinis pirkimas pasiteisins ir tada, jei norite įsigyti brangų televizorių, investuoti į platų funkcijų spektrą ir aukščiausią žiūrėjimo kokybę. Toks pirkinys kainuos brangiai. Jei neturite visos reikiamos sumos arba ji šiuo metu gerokai patuštintų Jūsų piniginę, verta tokį televizorių įsigyti išsimokėtinai. Šiuo atveju mėnesinės įmokos bus kur kas mažesnės ir finansiniu požiūriu taip stipriai nepasijaus.

Pasitaiko, kad pirkėjai turi reikiamą sumą pigesniam televizoriui, tačiau neturi pakankamai lėšų geram, brangiam televizoriui. Apsvarstykite, galbūt tikrai verta investuoti į aukštesnę kokybę. Tokiu atveju galite sumokėti didesnį pradinį įnašą (pigesniam įrenginiui turimą sumą), o likusią sumą padalinti lygiomis dalimis ir išmokėti per atitinkamą laikotarpį.

Kada išsimokėtinis pirkimas nerekomenduojamas?

Kad ir kaip viliojančiai skamba pirkimo išsimokėtinai galimybė, kai kurias atvejais tai bus neracionalus sprendimas. Paprastai pirkti išsimokėtinai nerekomenduojama, jei pirkinys kainuoja nedaug. Pavyzdžiui, pigesnis Hisense, TCL televizorius išsimokėtinai gali būti ne pats geriausias variantas, kadangi palūkanos lems, jog permokėsite didelę sumą. Kas kita, jei lizingas yra be pabrangimo.