Krovinių iki 3,5 tonos gabenimas, ką reikia žinoti?
|Krovinių pervežimas yra itin aktuali tema: jei kroviniai nebūtų pervežami laiku ir kokybiškai, tai – verslas patirtų didžiulius nuostolius, praradimus, o vartotojai – patirtų daug įvairių nepatogumų. Tačiau, taip pat nesunku pastebėti, kad būtent krovinių pervežimas yra nuolat kintanti sfera – joje netrūksta naujovių. Svarbūs pakeitimai įvyko ir šiais metais. Svarbu akcentuoti, kad nuo šių metų gegužės 21 dienos, įsigaliojo reikalavimas, jog visi vežėjai, kurie krovinius gabena tarptautiniais maršrutais ir tai daro krovininėmis transporto priemonėmis (arba junginiais), o krovinių masė siekia nuo 2,5 t iki 3,5 t, turi turėti licencijas. Toks reikalavimas galioja visoje ES.
Tokie pokyčiai įsigaliojo dėl labai paprastos priežasties: siekiama sudaryti vienodas konkurencines sąlygas visiems, kurie dirbantiems krovinių pervežimo versle. Taigi, tai reiškia, kad šio reikalavimo turi laikytis ne tik įmonės, bet ir taip pat fiziniai (jei jiems priklausos smulkusis verslas arba, jeigu jie gabena krovinius už atlygį).
Na, o pabaigai – dar šiek tiek svarbios informacijos apie šią licenciją ir su ja susijusius procesus. Visi, kurie nori gauti šią licenciją (arba jos kopiją), pirmiausia turi pateikti prašymą. Na, o tai galima padaryti atvykus į bet kurį LTSA padalinį (padalinai veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje). Ši licencija galios 10 metų. Jos išdavimo kaina – 57 eurai, o kopijos kaina – 43 eurai.
Tam, kad licencija būtų suteikta, vežėjas turi atitikti reikalavimus, keliamus krovinių gabenimo veiklai. Taip pat vežėjas turi įrodyti, kad jo profesinė kompetencija yra pakankama, jog būtų užtikrintas efektyvus krovinių pervežimo verslas.
Dar daugiau vertingos informacijos, jei domina kelių transporto priemonės ar kelionės tarptautiniais maršrutais, rasite http://logistikai.lt/.