Kodėl neverta pirkti restauruotų padangų?
|Pastaruoju laiku, perkant padangas, galima susidurti su naujai atrodančiais gaminiais už itin gerą kainą. Tai ne visada reiškia, kad jums yra siūloma gera akcija ar išpardavimas. Tikėtina, kad susidūrėte su restauruotomis padangomis. Apie jas vis dar galima išgirsti daugybę prieštaringų nuomonių, vienos kurių teigia, jog tai yra labai geras būdas sutaupyti, neprarandant kokybėje, kitos teigia, kad net ir itin gerai restauruotų gaminių naudojimo rizika yra labai aukšta. Kaip gi yra iš tiesų?
Kalbant apie restauruotas padangas reikėtų pažymėti, kad kalba eina apie gamykliniai atliekamas procedūras, kurių metu gaminius su susidėvėjusiu protektoriumi prikelia antram gyvenimui, prilydant prie jų papildomą protektoriaus sluoksnį. Yra skirtingos technologijos, leidžiančios pasiekti tokį rezultatą, tačiau jų esmė yra ta pati – gražiai atrodanti padanga už mažesnė kainą nei naujo produkto. Visgi net ir itin kokybiškai atliekant šias procedūras ir vertinant visus tokių gaminių pliusus, reikia prisiminti pagrindinį – rizika, važiuojant tokiomis padangomis yra aukštesnė nei naudojant naujas.
Restauruojant padangas, yra atnaujinamas tik jos viršus, neliečiant šonų. Bet koks susidėvėjimas šiose zonose turėtų reikšti, kad restauravimas nėra galimas, tačiau deja ne visada tai būna lengva pastebėti. Taip pat tokie gaminiai pasižymi didesniu svoriu, kas gali neigiamai veikti automobilio įsibėgėjimą ir važiavimo tolygumą. Esminė problema yra ta, jog restauruojant padangas jos yra parinkamos tik pagal pagrindinius dydžio kriterijus. Tai reiškia, kad įsigijus du iš pažiūros vienodus gaminius, iš tiesų jie gali būti labai skirtingi. Taip protektoriaus raštas bus vienodas, tačiau originalios padangos, kurios buvo naudojamos restauravimui, gali skirtis. Tad galutiniame rezultate tikėtina kad naudositės padangomis su skirtingomis apkrovų ir greičio koeficientais, o tai savo ruožtu tikrai atsispindės ant važiavimo kokybės ir žinoma saugumo.