Sakoma, kad nėra prasto interjero, yra tik prastas apšvietimas. Ir iš tiesų – tinkamai suderintos šviesos gali daryti stebuklus su patalpų išvaizda. Subtiliai parinktas apšvietimas gali vizualiai padidinti, sumažinti, praplėsti ar kitaip pakeisti patalpos vaizdą nors iš tiesų viskas tebėra taip pat. Apšvietimas taip pat gali sukurti malonią ar jaukią atmosferą kambaryje, kur to labiausiai trūksta. Jeigu pažabosite jį sėkmingai ir panaudosite ten, kur tai galima padaryti kūrybingai – gerokai pakelsite komfortą ir geriau jausitės savo pačių namuose. Štai patarimai tam, kad tai pasiektumėte.

Apšviečiami LED veidrodžiai

Moderniuose namuose apšviečiamas LED veidrodis yra vis populiarėjantis sprendimas. Tai ne tik praktiškas, bet ir labai estetiškai patrauklus sprendimas, kuris žavi interjero dekoratorius bei namų savininkus.
Apšviečiamas veidrodis gražiausiai atrodo vonioje, tačiau jį nesunkiai pritaikysite prieškambaryje ar net miegamajame. Tai yra kūrybingas sprendimas, kuris pasiteisina tiek iš estetinės, tiek iš praktinės pusės.

Šviesos po spintelėmis arba sekcijose

Tada, kai pritemdomos šviesos, labai pasiteisina sprendimai, sukuriantys mažas šviesos saleles kur nors kambaryje. Dėl to verta įrengti reguliuojamas švieseles kiekvienoje spintelėje, sekcijoje ar kitoje panašioje erdvėje. Taip ne tik tamsoje galėsite lengviau rasti daiktus, tačiau ir sukursite jaukią atmosferą net ir pačioje didžiausioje patalpoje.
Galite pasižiūrėti, kaip tai atrodo. Nuorodoje – labai gražus pavyzdys iš Pinterest.
Šioje kategorijoje verta paminėti ir LED juostas, kurios dažniausiai talkina apšviečiant sekcijas ar spinteles bei po jomis esančias angas. Jeigu nežinote, tai yra specialios juostelės, ant kurių paviršiaus galima rasti daugybę LED šviesos diodų, kuriuos galima įjungti ir reguliuoti pagal nuotaiką ir norus. LED juostos internetu dažniau atkeliaus už mažesnę kainą ir turėsite dar gausesnį pasirinkimą. Dėl to lengviau rasite tinkamą sprendimą, kuris įsilies į interjerą ir mažiau kris į akis.

Lauko apšvietimas (tik nuosavam namui)

Kūrybingai apšvietimo sprendimus galima panaudoti ir namo išorėje. Be abejo tai daugiau liečia nuosavų namų turėtojus, nebent kalbame apie kotedžą arba butą su nuosavu kiemu. Apšvietimas turėtų būti aktualus tamsiu paros metu. Taip sukursite saugesnę ir jaukesnę atmosferą bei galėsite labai lengvai pabrėžti gražiausius kiemo akcentus, pvz., – pavėsinę, medelį, aikštelę ar prieigą prie vandens. Kūrybingų sprendimų pavyzdžių visada galima rasti Pinterest platformoje.

Šviesos kaip dekoracijos

Nors dažniausiai naudojamas praktikoje, apšvietimas gali būti ir visiškai dekoratyvinis. Dabar populiarėja ir įdomūs šviestuvai, kurie neturi daug praktinės naudos, bet atrodo gražiai ir papildo interjerą.
Vienas iš tokių pavyzdžių – šešiakampio formos šviestuvai. Jie parduodami po kelis vienetus, o juos sudėjus šalia vienas kito galima suformuoti į korį panašią modulinę figūrą. Palietus kiekvieną šešiakampį šviestuvą – jis užsidega. Nors šviečia ne itin ryškiai, bet yra išskirtinis akcentas, kuris iš karto sukausto dėmesį ir sudomina svečius. Galima uždegti bet kurį šviestuvą individualiai, todėl bus nesunku viską paįvairinti ir keisti apšvietimą pagal poreikį.
Tai tik vienas variantas. Jų yra daugybė.

Kuo daugiau pakabinamų žibintų

Pakabinami žibintai dabar yra ant bangos. Ypač apvalūs, gaublio arba išgaubtos formos šviestuvai derinami kone visų stilių namuose. Tai yra šiek tiek retro sprendimas, kuris žavi ne tik tuo, kad šviečia, bet ir tuo, kaip pabrėžia paviršius ir atkreipia į save dėmesį. Jeigu norite patalpai suteikti autentikos ir jaukumo – drąsiai rinkitės pakabinamus žibintus.
Nuotaikos (ambient) apšvietimas
Dabar ambient tipo apšvietimas (reguliuojama šviesos spalva ir ryškumas) montuojamas į visu prabangius automobilius. Reguliuojamos LED juostelės gali šviesti geltonai, raudonai, žaliai, mėlynai ir viena iš daugybės šimtų spalvų. Tai leidžia automobilyje, o šiuo atveju patalpoje esančiam žmogui susikurti jaukią, motyvuojančią, raminančią ar kitaip išsiskiriančią šviesą. Rekomenduojame rinktis arba LED juosteles arba spalvotas LED lemputes šiam sprendimui pasiekti.