Kaip turiningai praleisti laiką su vaiku?

Tėvų ir vaikų laikas kartu yra be galo naudingas vaiko vystymuisi ir gerovei. Taip yra dėl to, nes tai stiprina jūsų santykius bei padidina jūsų vaiko pasitikėjimą tiek jumis, tiek ir savimi. Negana to, laikas, praleistas su jumis, gali padėti vaikui jaustis laimingesniam ir labiau atsipalaidavusiam, o tai daro didžiulę įtaką ir vaiko socialiniams įgūdžiams. Žinoma, dėl įtemptos dienotvarkės ne visuomet pavyksta atrasti tiek laisvo laiko buvimui su vaiku, kiek norėtųsi, o tuo labiau gali būti sunku sugalvoti, ką naudingo kartu būtų galima nuveikti. Tad, kad planuoti būtų lengviau, šiame straipsnyje pateiksime keletą idėjų, kaip efektyviai ir turiningai praleisti laiką su vaiku. 

Dėlionės

Vienas iš būdų, kaip galima naudingai ir smagiai praleisti laiką su vaiku – dėlionės. Jos yra idealus įrankis, norint lavinti mažylių koncentraciją, kantrybę, loginį mąstymą ir problemų sprendimą. Dėlionių dėliojimas gali būti taip pat geras būdas, norint nusiraminti, tiek vaikams, tiek ir tėvams, kadangi ne paslaptis, jog šių dienų gyvenimas yra pilnas įvairių stimuliuojančių veiksnių. Priklausomai nuo vaiko amžiaus, galima rasti jam geriausiai pritaikytų dėlionių, smulkesnių ar stambesnių dalių, margintų sudėtingesniais ar lengvesniais piešiniais. Kaip pirmosios dėlionės dažnai itin tinka medinės, kadangi jas kur kas lengviau paimti bei jos yra tvirtesnės. Jei susidomėjote, dėlionės pigiau gali būti įsigyjamos internetinėje parduotuvėje Varle.lt!

Pasivaikščiojimas

Nors ši veikla kartu su vaiku gali pasirodyti gana elementari, tačiau labai svarbu ja užsiimti reguliariai, kadangi grynas oras bet kuriam vaikui yra be galo reikalingas imunitetui stiprinti bei gerai emocinei ir fizinei būklei palaikyti. Įprastą pasivaikščiojimą lauke galite ir paįvairinti, tarkime, pasiimdami su savimi dviračius, riedučius, paspirtukus ar bet ką kitą, kuo tik mėgstate važinėti. Taip pat nebijokite kartu su vaiku susiorganizuoti ir pikniko – būtent jis gali būti puiki pasivaikščiojimo kulminacija. Greičiausiai esate pastebėję, jog gryname ore alkis aplanko kur kas greičiau, todėl piknikui pasiimkite įvairių namuose gamintų užkandžių, vaisių bei gėrimų. Tokia veikla bus tikrai be galo smagi visai šeimai, tai net gali būti maža jūsų šeimos tradicija, kiekvieną šiltojo sezono sekmadienį taip praleisti lauke.

Vandens karas

Norėdami sustiprinti santykius su vaiku, nepabijokite būti žaismingi ir originalūs, kadangi tai yra vienas geriausių dalykų, ką gali tėvai suteikti savo vaikams. Dėl to jei turite nuosavą kiemą ar sodą, nepabijokite šiltuoju metų laiku suorganizuoti vandens karo! Pasirūpinkite žaisliniais vandens šautuvais, vandens balionais ar bet kokiomis kitomis panašiomis priemonėmis. Toks laikas, praleistas kartu su vaiku, tikrai bus be galo smagus ir nenuobodus, todėl, jei tik turite progą, būtinai ją išnaudokite ir suorganizuokite vandens karą namų kieme!

Piešimas ar spalvinimas

Jei ieškote šiek tiek kūrybiškesnės veiklos, tuomet rekomenduojama išbandyti piešimą ir spalvinimą su vaiku. Šis laiko praleidimo būdas vaikams yra puikiai tinkantis, kadangi piešimo ar spalvinimo metu yra lavinama smulkioji motorika, mokoma sutelkti dėmesį, o taip pat tai leidžia išreikšti save. Jei manote, jog tai būtų naudinga ir jūsų vaikui, nieko nelaukite ir įsigykite piešimo bei spalvinimo reikmenis: popieriaus lapus, guašą, akvarelę, spalvotus pieštukus, flomasterius, kreideles, spalvinimo knygeles bei kitas priemones, kurių manote, jog jums gali prireikti. Tiesa, gera žinia ta, jog piešimo priemonės bei spalvinimo paveiksliukai ir knygelės nekainuoja brangiai, todėl galite eksperimentuoti ir parinkti savo vaikui dar neišbandytus reikmenis. 

Gaminimas

Trūksta dienoje laiko? Nepergyvenkite, kadangi net ir tuomet galima prasmingai ir smagiai praleisti laiką su vaiku! Tarkime, pakvieskite vaiką pabūti jūsų pagalbininku, kol gaminsite vakarienę – tokiu būdu galėsite ne tik tarpusavyje pabendrauti, bet vaikas po truputį galės mokytis ir tam tikrų, naudingų kasdienių įgūdžių, kurie tikrai pravers ateityje. Kad būtų dar smagiau, galite įsijungti muziką bei gamindami dar ir papildomai papramogauti – pašokti ar padainuoti. Kuo linksmiau vaikui pateiksite tokius kasdienius darbus kaip maisto gaminimą, tuo jis palankiau į juos žiūrės. 

Taigi, tikimės, jog šis straipsnis buvo naudingas ir gavote naujų idėjų, kaip būtų galima turiningai ir smagiai praleisti laiką su vaiku. Iš tiesų visai nesvarbu, ką veiksite, svarbiausia, jog vaikas jaustų jūsų dėmesį bei buvimą šalia!