Elastinės pasipriešinimo juostos: kokių būna ir kaip išsirinkti?

Elastinės pasipriešinimo juostos – tai gana paprasta, tačiau tikrai efektyvi sporto įranga, padedanti stiprinti raumenis. Elastinės gumos yra labai kompaktiškos, todėl jas galima naudoti ir namuose, ir sporto salėje, ir lauke. Pasipriešinimo juostos gali būti įvairių ilgių, o jų spalva rodo juostos stiprumą (skirtingų gamintojų pasirinktos spalvos gali šiek tiek varijuoti): stipriausia guma dažniausiai yra juodos ar mėlynos spalvos, o šviesesnių atspalvių juostų pasipriešinimas yra mažesnis.

Elastinės juostos su rankenomis arba be jų

Pasipriešinimo gumos be rankenų yra paprasčiausios ir pigiausios, tad tuomet, jei dvejojate, ar ši sporto įranga „įsipaišys“ į jūsų treniruočių programą, galite įsigyti būtent tokį inventorių. Jei pasipriešinimo juostas naudosite pakankamai dažnai, vertėtų ieškoti tokių gumų, kurios turi patogias rankenas (jos gali būti pagamintos iš plastiko ar iš minkštos putplasčio gumos).

Lengvas, vidutinis ar sunkus pasipriešinimas?

Elastinių juostų pasipriešinimo lygiai skirstomi į kelis tipus:

  • Lengvas pasipriešinimas: elastinės juostos yra labai tamprios, o jų tempimas nereikalauja didelių pastangų. Tokios gumos puikiai tinka pradedantiesiems bei atliekant pratimus kojoms;
  • Vidutinis pasipriešinimas: pasipriešinimo lygis yra didesnis nei lengvo pasipriešinimo juostų. Tokia sporto įranga gali būti naudojama bicepsų ar tricepsų treniruotėms; 
  • Stiprus pasipriešinimas: elastinė juosta nėra tokia tampri kaip kitų tipų gumos. Atliekant pratimus su tokiomis juostomis reikia didelės jėgos. Šio tipo juostos puikiai tinka didelių raumenų grupių treniruotėms.

Pasipriešinimo juostos neretai yra parduodamos rinkiniais, kuriuos sudaro visų tipų gumos. Tai padeda paprasčiau planuoti įvairių raumenų grupių treniruotes bei leidžia palaipsniui pereiti prie sudėtingesnių treniruočių.  Elastinių juostų įsigykite internetu: virtualiose pardavimo vietose šių juostų kaina įprastai yra mažesnė, o pasirinkimas – dar gausesnis nei fizinėse parduotuvėse.