Pagal kokius kriterijus pasirinkti vandens tiekimo siurblį?

Vandens tiekimo siurblys yra vienas iš svarbiausių elementų, kuris reikalingas statant nuosavą namą. Ypatingai tai yra aktualu tiems, kurie neturi vandens tiekimo iš centrinio vandentiekio. Vandens siurblys padės pasemti vandenį esantį iš šulinio arba kito vandens šaltinio bei jį „atvesti“ iki jūsų namų. 

Vandens tiekimo siurblys – kaip pasirinkti?

Visą vandens tiekimo siurblio parinkimą galima suskirstyti į tam tikrus žingsnius:

  • Nustatyti kokiai sistemai rinksite siurblį bei kokio tipo siurblio jūs norite
  • Pasirinkti siurblio valdymą
  • Įvertinti, kokie jums bus reikalingi parametrai.

Vandens tiekimo siurblio pasirinkimas, prasideda nuo išsiaiškinimo, kokiai sistemai bus reikalingas pasirinktas jūsų siurblys. Ar vandenį siurblys ims iš šulinio? Ar jums reikia tokio siurblio, kuris sukeltų papildomą slėgį iš miesto tinklo? Ar siurblį statysite sausai, ar nardinsite į šulinį? Visus šiuos aspektus reikia išsiaiškinti ir tik tada pasirinkti tinkamą siurblio rūšį. Pedrollo siurbliai ir kitos prekės gali jums garantuoti aukštos kokybės vandens (ir kitus siurblius), kurie jums sukurs maksimalų komfortą!
Vandentiekio sistemas galima suskirstyti taip:

  • Individualios artezinių gręžiniu su panardinamais gręžinio siurbliais
  • Individualios šulinių arba talpyklų su panardinamais šulinių siurbliais 
  • Individualių šulinių arba talpyklų su sausai pastatomais savisiurbliais 
  • Vandens sistemos iš miesto tinklų, kurios sukelia papildomą slėgį (sausai pastatomi, nesavisiurbiai siurbliai ant namo vandentiekio įvado)

Kokie yra vandens siurblio valdymo principai?

Visose (jau minėtose) vandens sistemose galimi trys valdymo būdai. Kokį pasirinkti, jums gali patarti santechnikas, kuris mato jūsų turimą namo vietos situaciją. 

Siurblio valdymas su srauto rėle. Siurblys įjungiamas ir išjungiamas pagal srauto rėlę, kuri pajaučia, ar vyrauja vandens vartojimas (ar kažkas atsuko kraną namuose). Vadovaujantis ekonominės klasės valdymo principu su šiuo būdu turėsite didesnį komfortą ir patikimumą. Tiesa, vertėtų atkreipti dėmesį, kad su šiuo siurbliu sukuriamas maksimalus slėgis. 

Siurblio valdymas su slėgio rėle. Siurblys išjungiamas – pagal viršutinę slėgio ribą, o įjungiamas naudojant apatinę slėgio ribą. Būtinas priedas yra atitinkamo lygio hidroforas! Deja, komfortas nėra maksimalus, nes slėgis pastoviai svyruoja 1-1,5 bar ribose.Siurblio valdymas su dažnio keitikliu. Siurblio sūkiai valdomi pagal kiekvieno poreikį. Jeigu veikia daugiau prietaisų, tuomet siurblys sukasi greičiau, o jeigu mažiau – lėčiau. Šio siurblio valdymas suteikia maksimalų komfortą ir patikimumą.