Siuvimo siūlų rūšys

Norint pasirinkti tinkamus siūlus savo siuvimo darbams ar tiesiog kaip būtiną namų apyvokos daiktą, kurios bet kada gali prireikti, patartina žinoti pagrindines siūlų savybes ir kokiuose siuvimo darbuose jie tinkamiausi. Tiesą pasakius, siūlų asortimentas yra tikrai labai didelis. Juos pasirinkti galima pagal tai, iš kokio pluošto jie pagaminti, jų storį (ar svorį), spalvas ir paskirtį.

Siūlų rūšys pagal pagaminimo pluoštą

Medvilniniai siūlai puikiai tinka siūti natūralius audinius, yra minkšti, tinka, jei reiks susiūtą audinį dažyti. Nerekomenduojamas tampriam audiniui siūti, gali susitraukti skalbiant aukštoje temperatūroje.
Nailono siūlai – sintetiniai, paprasti, lengvai naudojami, yra elastingi ir nesitraukia. Laukui bėgant blunka spalva.
Poliesterio siūlai – sintetiniai, ilgaamžiai, patvarūs. Atlaiko vidutinį karštį. Dažnai panašūs į šilko ar medvilninius siūlus.
Šilkiniai siūlai pasižymi tuo, kad yra ploni, lankstūs, bet tvirti. Šilkiniai siūlai dažnai naudojami dailiam siuvimui, smulkiam siuvinėjimui.
Vilnoniai siūlai – minkšti, patvarūs ir šilti siūlai. Dažniausiai naudojami vilnonių drabužių, antklodžių siuvimui. Aukštos kokybės vilnoniai siūlai yra brangesni nei kitos rūšies siūlai.

Specialios paskirties siūlai

  1. Universalūs, dažniausiai poliesterio ar medvilnės, siūlai. Tinkami tiek siuvimo mašinoms tiek siuvant rankomis. Bet netinkami lengvam permatomam audiniui ir tankiam audiniui (pavyzdžiui, džinsui).
  2. Permatomi siūlai, primenantys ploną meškerės valą, paprastai naudojami, kai norima, kad nesimatytų siūlių.
    Siuvinėjimo siūlai yra turimi omenyje ir rankinį siuvinėjimą ir mašininį.
  3. Metalizuoti siūlai naudojami siuvinėti ar siūti dekoratyvines siūles. Nėra labai tvirti, todėl reikia daugiau pastangų dirbant su jais. Bet tinkamai naudojant metalizuotus siūlus galima gauti be galo gražų rezultatą.
  4. Elastiniai siūlai – tai puiki pagalbinė priemonė audinių ar mezginių tamprumui sutvirtinti ir formai palaikyti.

Taigi, siūlų pasirinkimas tikrai didelis. Todėl jei renkatės siūlus specialiems siuvimo darbams, pasidomėti jų savybėmis bei kokybe tikrai verta. Bet jei ieškote tiesiog siūlų sagoms įsiūti, balti ir juodi universalūs poliesterio siūlai tinkantys viskam, bus tinkamiausias pasirinkimas.