Kaip išsirinkti vazą gėlėms?

Gyvų gėlių puokštė, pamerkta vazoje, vienas paprasčiausių būdų pagyvinti savo namų interjerą, suteikti jaukumo. Šiuo metu gėlėms skirtų vazų pasirinkimas yra be galo didelis. Jos gali būti įvairių formų, spalvų, pagamintos iš įvairiausių netikėtų medžiagų (akmens, metalo). Vis dažniau interjere atsiranda vazų, atkeliavusių į namus kaip meno kūriniai. Tokios vazos interjere tampa pagrindiniu namų dekoro akcentu, o pačios gėlės lieka antrame plane. Dažnai žmonės į tokias vazas visai nemerkia gėlių.

Taigi, kai tokia pasiūla, gali būti sunku įsigyti tinkamiausią savo namams vazą. Ypač kai asortimentas pilnas keistų formų, įvairių spalvų bei iš skirtingų medžiagų pagamintų vazų. Tad aptarsime kelis esminius kriterijus, kuriais vadovaujantis, bus paprasčiau išsirinkti vazą gėlėms savo namams.

Vazos forma ir jos pritaikymas

Turbūt labiausiai klasikinis variantas yra cilindro bei platėjančios į apačią formos vazos. Jos gerai atskleidžia beveik visų gėlių formas ir yra puikus pasirinkimas gėlių puokščių pateikimui. Tinka laikyti lelijas, tulpes, ilgastiebes rožes.

Kitas klasikinis ir universalus variantas yra kubo ar stačiakampio formos vaza gėlėms. Ją puikiai tinka derinti su trumpesniais stiebais, arba gėlėmis su dideliais žiedais (pavyzdžiui, hortenzijomis). Taip sukuriamas didžiulis efektas. Beje, tokios formos vazą galima užpildyti sukulentais bei žvyru, taip sukuriant augalų terariumą.

Vis populiaresnės namų interjere yra butelio formos vazos. Tokios vazos su siauru kaklu geriausiai tinka gėlėms su plonais stiebais. Taip pat jos stilingai atrodo sugrupuotos po kelias tokias vazas ant palangių, šoninių stalų ar lentynų. Labiausiai tokiose vazose tinka laikyti lelijas, magnolijas, paprastas medžių šakeles.

Lauko gėlėms ar gėlėms, nuskintoms iš nuosavo sodo (pavyzdžiui, bijūnams), labiausiai tinka ąsočio tipo vazos. Taip sukuriamas lengvas, neįpareigojantis, vasariškas įspūdis. Tokiam gėlių ir vazos deriniui visiškai nereikia jokių taisyklių.
Būtina paminėti gana paprastą, bet labai puikiai gėlių grožį atskleidžiančią apvalią vazą. Nors šios formos vaza tinka tikrai ne visoms gėlėms, tačiau naudojant didesnį kiekį gėlių ir nukirpus jų kotus iki tinkamo vazos aukščio, garantuojamas didelis efektas. Taip pat stiklinėse apvaliose vazose labai stilingai galima pateikti ir dirbtines gėles, žvakes bei smėlio kompozicijas.

Vazos medžiaga ir jos pritaikymas

Dažniausiai vazos gaminamos iš stiklo, keramikos, porceliano ir metalo. Populiariausios – stiklinės vazos. Jos tinka bet kokiam namų interjerui, todėl niekada nesuklysite pasirinkę stiklinę vazą. Porceliano ir keramikinės vazos labiausiai tinka interjerui su ryškiomis ir šiltomis spalvomis su mažais elementai arba kaip tik eklektiškam boho stiliaus interjerui. Iš metalo pagamintos vazos bus griežto stiliaus, tad jos labiausiai tiks klasikiniam stiliui.