Kaip pasirinkti išmanųjį laikrodį?

Išmaniosios technologijos užkariauja vis daugiau gyvenimo sričių, tapdamos ne tik nepakeičiama kasdienio gyvenimo, bet ir mados dalimi. Verta paminėti, kad „Tech“ aksesuarai – išmaniosios apyrankės, išmanieji laikrodžiai, belaidės ausinės ir akiniai su garso sistemomis – užkariavo rinką su patobulintais tradiciniais priedais ir netgi rizikavo pašalinti savo protėvius dėl galingesnių savybių. Išmanieji laikrodžiai – vienas iš įrenginių, kurie ne tik skatina daugiau judėti, bet ir leidžia stebėti įvairius sveikatos rodiklius. Šis priedas padeda papildyti jūsų asmeninį stilių ir linksmybes daugybe skirtingų funkcijų, tačiau renkantis tinkamiausią įrangą visada svarbu atsižvelgti į kai kuriuos pagrindinius kriterijus. Internete rasitei pačių įvairiausių tokių įrenginių, todėl prašome įvertinti pagrindinius žemiau išvardintus kriterijus, tai tikrai padės apsispręsti. Specialaus „Galaxy Unpacked 2020“ renginio metu „Samsung“ pristatė ne tik naujus „Galaxy Note“ flagmanus, planšetinius kompiuterius ir belaides ausines, bet ir „Galaxy Watch 3“ išmanųjį laikrodį. Reikėtų pasakyti, kad tai labiau ne praeitų metų „Galaxy Watch Active2“, o 2018 metais pristatyto „Galaxy Watch“ modelio tęsinys.

Laikrodžio sinchronizavimas – jo pamiršti renkantis laikrodį negalima

Išmanusis laikrodis sinchronizuojasi su telefonu ar planšetiniu kompiuteriu, todėl svarbu žinoti, su kokia operacine sistema veikia šis priedas. Persidengusi operacinė sistema leidžia išnaudoti visas įrenginio galimybes: galite ne tik sekti nuvažiuotą atstumą ir sudegintas kalorijas, bet ir atsiliepti į skambučius bei juos atmesti, skaityti žinutes, gauti priminimus apie suplanuotus apsilankymus ir kt.

Dauguma šiuolaikinių išmaniųjų laikrodžių iš tikrųjų turi daug funkcijų, todėl pravartu žinoti, koks įrenginys yra jūsų įrenginyje. Pavyzdžiui, išmanieji laikrodžiai gali sekti miego įpročius, matuojant ne tik nuvažiuotą atstumą, bet ir nuvažiuotą atstumą. Įvairių įrenginių funkcijos gali labai skirtis, todėl turėtumėte pagalvoti, kurios funkcijos jums naudingiausios. Išmaniųjų laikrodžių kaina gali labai skirtis, todėl prieš įsigydami tokį įrenginį galite pasvarstyti, kokią pinigų sumą galite skirti šiam prietaisui: jei išmaniojo laikrodžio paieškas vykdysite internetinėje parduotuvėje, turėsite galimybę pasirinkti prekių atranką pagal tam tikrą nustatytą kainų intervalą. Išmaniųjų laikrodžių specialistų teigimu, viena didžiausių šiuolaikinių išmaniųjų laikrodžių problemų yra mažas autonominio veikimo laikas. Net geriausių šio segmento atstovų baterijos neišsilaiko daugiau nei savaitę. Tokioje perspektyvoje „Amazfit“ pareiškimas apie tai, kad „Bip“ modelio baterija gali išgyventi nuo 30 iki 45 dienų skamba įspūdingai.

Nors dažniausiai pasirenkami sportiniai išmanieji laikrodžiai, jų dizainas gali labai skirtis

Toks laikrodis dažniausiai naudojamas kasdien, todėl verta pasirūpinti, kad jis tiktų prie kuriamo įvaizdžio. Dauguma išmaniųjų laikrodžių nėra atsparūs drėgmei, todėl jų nereikėtų naudoti drėgnose patalpose (baseinuose, vonios kambariuose ir pan.). Tačiau rinkoje galite rasti ir vandeniui atsparių išmaniųjų laikrodžių. Dauguma išmaniųjų laikrodžių yra labai lengvi (sveriantys iki 25 gramų), tačiau kai kurie jų yra sunkesni. Jei išmanųjį laikrodį segėsite nuolatos, geriausia rinktis tokį, kurio svoris yra ganėtinai mažas. Taip pat atkreipkite dėmesį į laikrodžio ekrano dydį – dažniausiai jo įstrižainė svyruoja nuo 1,2 iki 1,7 colio. Kuo talpesnė yra išmaniojo laikrodžio baterija, tuo ilgiau jis gali veikti be papildomo įkrovimo. Baterijos talpumas yra matuojamas miliamperais į valandą (mAh) – kuo didesnis yra šis parametras, tuo ilgesnis yra prietaiso veikimas (įprastai baterijos talpa svyruoja nuo 50 iki 400 mAh). Itin funkcionalūs prietaisai dažniausiai turi būti įkraunami kas 18-24 h, tačiau kai kurie jų be įkrovimo gali veikti ilgiau nei savaitę.