Kokius vitaminus rinktis sportui?

vitaminai sportuojantiems

Su sportu nieko bendra neturintys žmonės tikriausiai mano, jog visi sportininkai visi sveiki lyg ridikai, o jėgos jiems niekada negali pritrūkti, nes jau užgimė galiūnais. Tačiau iš tikrųjų yra visiškai kitaip. Sporto žmonės dėl nuolatinių treniruočių neturi kada nei normaliai ir pilnavertiškai pavalgyti, nei ilgėliau atsikvėpti. Įnirtingai plušėdami, jie labai daug naudingų medžiagų iš organizmo pašalina su prakaitu, o tada ir atsiranda įvairių vitaminų trūkumas. Sportuojantiems dėl didelių fizinių krūvių nuolat gali pritrūkti vitaminų A, D ir E, magnio, kalio, kalcio, cinko, seleno, geležies ir omega 3 rūgščių.

Į ką labiausiai pravartu atkreipti dėmesį sportininkams?

Sportuojantiems, kaip taisyklė, nuolat gali trūkti kelių vitaminų rūšių, todėl praktiškiausia naudoti multivitaminus, nes jų mišinyje randami tokie vitaminai, kaip A, D, C, E, B grupės vitaminai, juose esama ir kalcio, magnio, vario, cinko, jodo, geležies, seleno, chromo, mangano  ir kitų naudingų medžiagų. Šie vitaminai sportui sportininko organizmui suteikia visas reikalingas medžiagas, kurių jis negauna su maistu.

Kokie vitaminai ir kada labiausiai praverčia sportuojantiems?

Kartu su skysčiais iš organizmo pasišalina ne tik kalis ir magnis, bet ir vitaminas D, o jis sportuojantiems yra būtinas kaip oras ir vanduo. Vitaminas D daugiausiai gaunamas su saulės spinduliais. Deja, tuo mūsų vietinis klimatas negali pasigirti, todėl reikalinga vartoti jo preparatus. Šis vitaminas stiprina imunitetą, kaulus, širdies ir kraujagyslių sistemą, padeda efektingiau įsisavinti kalcį.

Sportininkams, kurie yra pasirinkę tokias ištvermę stiprinančias sporto šakas, kaip plaukimas, ilgų distancijų bėgimas, plaukimas, dviračių sportas, sportinis ėjimas, labiausiai tinkami vitaminai sportui yra A, D, ir E. Dėl tvirtos sveikatos būklės būtini ir B grupės vitaminai, kurie ląsteles aprūpina energija. Todėl šių vitaminų atsargas organizme sportininkai privalo nuolat papildyti, nes jų pritrūkus tikėtis gerų sportinių rezultatų vargu ar būtų galima.

Be to, dėl didelių fizinių krūvių žmogaus organizme susidaro gana daug ląstelėms ir audiniams kenkiančių laisvųjų radikalų. O kad taip nenutiktų, privalu užtikrinti, kad organizme niekad nepritrūktų vitaminų C ir E.