Namų oazė: kaip išsirinkti tinkamus smilkalus?

Smilkalai suteikia ne tik ramumo jausmą, bet ir gali nuvesti dar į neregėtą kelionę. Juk šie namų kvapai yra kilę iš įvairiausių pasaulio kampelių. Smilkalai padeda sukurti malonią ir jaukią atmosferą bei namai visuomet kvepia!

Geriau žvakės ar namų kvapai?

Kvapiosios žvakės yra rekomenduojamos tada, kai norima sukurti laikiną namų kvapą. Kol jos dega, tuo aromatas ir sklinda. Kvapiosios žvakės padeda sukurti jaukią arba intymią aplinką, pavyzdžiui: vakarienės metu, gulint vonioje ar skaitant knygą. 

Jeigu norite, kad jūsų namuose nuolat kvepėtų, tuomet reikėtų rinktis namų kvapus. Jie net, kai pasibaigia, namai dar kurį laiką kvepia, kadangi kvapas būna įsiskverbęs į patalpas. Žinoma, rinkitės tokį kvapą, kuris jūsų neerzina, nes vėliau jį pašalinti gali būti labai sunku.

Kaip pasirinkti smilkalus?

Smilkalų kvapas yra kiekvieno individualus pasirinkimas, todėl jeigu vienam kvepia, nereiškia, kad kitam irgi kvepės. 

Rekomenduojama kvapą rinktis pagal savo asmenybę. Jeigu turite mėgstamus kvepalus, tai nenustebkite, kad smilkalai gali būti panašių natų, kaip ir jūsų naudojama parfumerija. Jeigu jums patinka „sunkūs“, žemiški, medienos kvapai, tuomet galite pamėginti tabako, ąžuolo ir ambros kvapų smilkalus. Na, o jeigu mėgstate gaivius, citrusinius kvapus, tuomet reikėtų rinktis ir tokio tipo smilkalus.

Namų interjeras. Aplinka, kurioje gyvenate turi itin didelę reikšmę kvapui. Pasirinkus tinkamus smilkalus papildysite namus tinkama nuotaika. Jeigu jūsų namai yra ryškūs ir spalvingi, tuomet pamėginkite rabarbarų, slyvų ir spalvotų gėlių aromatus. Na, o jeigu jūsų namai yra minimalistiniai, dominuoja plati erdvė, tuomet itin tinka citrusiniai, verbenų ir baltų gėlių smilkalai.
Namuose, kuriuose gausu medienos elementų ir minkštų paviršių, idealus kvapas yra ambros ir spygliuočių aromatų smilkalai.

Aromatų grupė. Pasibaigus vieniems smilkalams, naudokite tuos pačius aromatus. Nekeiskite kvapų: iš aštrių į saldžius arba iš saldžių į aštrius ir pan., nes galite sugadinti namų aplinkos vaizdą. Pagrindinės aromatų grupės yra gėlių, vaisių, medienos ir prieskonių.

Kuriuose namų vietose „deginti“ smilkalus?

Įsigijus smilkalus, nereikėtų visų pagaliukų prikaišioti į namų kampus bei juos panaudoti. Pradžioje kelis smilkalus sudėliokite tuose namų vietose, kuriuose praleidžiate mažiau laiko. Jeigu suprasite, kad jums kvapas tinka ir patinka, tuomet smilkalų pagaliukų galite pridėlioti ir kitose namų vietose.
Jeigu norite, kad namuose kvapas jaustųsi visada, tuomet smilkalus reikėtų deginti bent du/tris kartus į savaitę, vien tam, kad kvapas įsigertų ir kuo ilgiau išsilaikytų. 

Kai supratote, kad kvapas jūsų neerzina, tuomet smilkalus galite laikyti matomoje vietoje bei kurioje oro srautas yra didžiausias. Taip pat smilkalus galite padėti ant jiems skirtų padėkliukų, taip turėsite ne tik kvapnius, bet ir stilingus namus.