Kaip išrinkti dovaną kūdikiui?

dovanos kudikiams

Pirmieji artimoje aplinkoje gimę vaikai atneša ne tik begalinį džiaugsmą, bet ir nemažai iššūkių. Vienas iš jų – dovanos kūdikiams. Deja, bet dar tokio amžiaus vaikas pats savarankiškai negali nuspręsti, ko jam reikia ir su kuo jis norėtų žaisti, todėl dovanojantiems tampa nemenka užduotis surasti ne tik įdomų, bet ir saugų žaislą kūdikiui. 

Ko reikėtų net nesvarstyti?

Jeigu tai yra pirmieji jūsų aplinkoje gimę vaikai, matyt, yra sudėtinga išrinkti saugią bei tvarią dovaną. Taip pat norėtųsi ir to, kad gavęs žaisliuką, kūdikis mielai su juo žaistų, o nenumestų į lovytės kampą. Taigi, pirmiausiai reikia išsiaiškinti, kokių dovanų geriau išvis nedovanoti.

  • Prieš perkant kūdikiui žaislą, atkreipkite dėmesį į tai, ar informacijos lape parašyta, jog žaislas neturi jokių toksinių medžiagų ir yra pagamintas iš ekologinių medžiagų (juk kūdikis nuolat viską kiša į burnytę!)
  • Venkite tokių žaislų, kuriuose yra mažų detalių, kaip: rutuliukai, mygtukai, karoliukai ir pan.
  • Kūdikiams geriau nedovanoti žaislų, kuriuose yra reikalingos baterijos (ypač, jeigu jis tą žaislą nuolat čiupinės).
  • Nedovanokite tokių žaislų, kurie skirti vyresniems vaikams (žaislų industrija yra atskyrus vaikų amžiaus cenzus, todėl nesijaudinkite, žaislų kūdikiams yra gausu).

Prieš aplankant mažylį

Jeigu, tai yra neseniai gimęs kūdikis ir jūs einate lankyti pas savo artimuosius (draugus) turite žinoti keletą dalykų. Pirmiausiai neskubinkite naujagimio tėvelių daryti vaiko sutiktuvių šventės, kadangi jiems patiems bei vaikui reikia vienas su kitu apsiprasti. Kai jau gausite pakvietimą iš tėvelių apie kūdikio sutiktuves, atkreipkite dėmesį į savo savijautą. Negalite eiti lankyti kūdikio, kai jaučiate peršalimo simptomus ( kad nenešiotumėte virusų, geriau ateiti vieniems ir net nesivesti savų vaikų ).
Atėjus į svečius, būtinai nusiplaukite rankas. Taip pat prieš ateinant neprisikvėpinkite bei stenkitės atėję garsiai nešnekėti, kadangi naujagimiai yra itin jautrūs kvapams ir garsams. 

Dovanų idėjos

Jeigu dar niekada nesate dovanoję kūdikiui žaislų, geriau prieš einant pirkti paskaityti internete apie tam tikrus žaislus arba atėję į žaislų parduotuvę paklausti konsultanto patarimo. Kadangi žaislai turi būti kokybiški, tai galite ieškoti tokių žaislų, kurie pagaminti iš ekologiškų žaliavų bei „kvepia“ tradicijomis, pavyzdžiui: medžio barškučiai ar stambios kaladėlės. Svarbiausia yra tai, kad dovanojami žaislai būtų saugūs ir tinkami būtent kūdikiams, o ne jau vaikams (kurie peržengę metukų ribą)!

Dovanų čekis. Galbūt kam nors gali atrodyti labai neoriginali dovana, tačiau ji yra praktiška. Jeigu nesugalvojate (arba kūdikio tėveliai įvardija, kad jiems tikrai nieko nereikia), geriausias pasirinkimas yra dovanų čekis. Tuomet patys tėvai galės išsirinkti tai, ko kūdikiui prireiks augant. 

Žaidimų (lavinamasis) kilimėlis. Šis žaislas yra ypatingas ne tik dėl savo spalvotų bei minkštų savybių, bet ir dėl to, nes su juo gali žaisti drauge ir tėveliai. Taip pat šis žaislas yra gana ilgaamžiškas, kadangi dažnai lavinamieji kilimėliai būna su įvairiomis figūromis, gyvūnų atvaizdais – tai ugdo vaiko suvokimą apie jį supantį pasaulį.

Barškučiai. Šie žaislai būna įvairiausių formų, spalvų bei dydžių. Taip pat juos galima dėti į burną, todėl tai bus ne tik žaislas, bet ir atliks kramtuko funkciją.