Kuo skiriasi pigūs prezervatyvai nuo brangių?

sex

Saugus seksas turėti būti daugumos žmonių prioritetas lytinių santykių metu, ypač jeigu neturite pastovaus partnerio, kuriuo galėtumėte pasitikėti. Užsukus į erotinių prekių parduotuvę arba ieškant kontraceptinių priemonių internete, galima pastebėti daugybę įvairių prezervatyvų rūšių su skirtingomis kainomis. Vieni kainuoja daug, kiti mažai. Neretai iškyla klausimas, kuom skiriasi pigūs prezervatyvai nuo brangių?

Kodėl prezervatyvų kainos tokios aukštos?

Pirmoji mintis kuri dažniausiai šauna į galvą yra ta, kad brangesni prezervatyvai turėtų būti geresni bei kokybiškesni. Bet ar tai tikrai tiesa ir ar pasiteisina visais atvejais?

Ir taip, ir ne. Vieno konkretaus atsakymo nėra, kadangi kaip ir dauguma kitų prekių rinkoje, dažnai mokame ne už pačią prekę, bet jos prekės ženklą, kuris rinkoje nusistovėjęs daugelį metų ir jau turi gerai žinomą vardą.

Tačiau, jeigu prekė ilgai išlieka rinkoje, tai reiškia, kad jinai turėtų būti kokybiška ir verta savo kainos, ar ne? Vėlgi, atsakymas išlieka tas pats- ir taip, ir ne. Kad prekė kokybiška, tai ko gero visais atvejais būna tiesa. Bet į klausimą ar prekė verta savo kainos, atsakymas būtų kiek kitoks. 

Ar pigesni reiškia prastesni?

Suprantama, kad aukštos gerai žinomų prezervatyvų kainos gali atbaidyti norą juos pirkti, nes dažnais atvejais juos panaudojame tik kelias minutes ir išmetame. Taigi pradedame ieškoti pigesnių alternatyvų, bet šiuo atveju iškyla kitas klausimas- ar pigesni prezervatyvai yra kokybiški? Įprastai, jeigu prezervatyvus perkate internetu arba erotinėse parduotuvėse, prekiautojas nenorės pardavinėti prastos kokybės prekių, kadangi tai gadina jo, kaip pardavėjo reputaciją. Dėl to pats pardavėjas yra suinteresuotas pardavinėti tik kokybiškas prekes, kurios nesuplyš ar nesuirs naudojamo metu.

Taipogi, atvirkščiai nei brangūs prezervatyvai, pigesni dažnai būna naujesnių gamintojų, kurie nėra pilnai įsitvirtinę rinkoje ir dėl to neturi gerai žinomo vardo, kad galėtų užsikelti savas kainas, o vartotojas juos pirktų. Tačiau dažnai jų kokybė būna tokia pati, neretai- net geresnė.

Dar vienas dalykas užtikrinantis prezervatyvų kokybę yra įstatyminės reguliacijos, kurių prezervatyvų gamintojai privalo laikytis norint jais prekiauti.

Specialūs prezervatyvai

Neretai daugiausiai kainuojantys prezervatyvai būna specialūs, išskirtiniai, skirti pajusti ypatingus pojūčius. Šitokie prezervatyvai būna padengti storesniais gumbeliais ar grioveliais, kurie suteikia kitokį jausmą jūsų partneriui. Būtent dėl savo ypatingų bruožų, šie prezervatyvai kainuoja daugiau negu paprasti prezervatyvai. 

Kaip pasirinkti tinkamus prezervatyvus nerizikuojant?

Vienas paprastas būdas patikrinti ar pigesni prezervatyvai kuriuos norite pirkti yra kokybiški, paieškoti informacijos ir atsiliepimų apie juos internete. Niekas nenori patirti nelaimingo atsitikimo lytinių santykių metu ir paskui graužtis, kad pagailėjome kelių eurų brangesnei apsaugai. Tuo labiau, jeigu juos išbandome su žmogumi, kurio gerai nepažįstame. Tokiais atvejais, naujos pažintys nekiekvienam baigsis tuo ko tikėjomes, galimai sugadinant tolimesnius mūsų planus.

Dar vienas paprastas patarimas- pasirinkite tinkamą dydį. Per dideli prezervatyvai gali lengvai nukristi lytinio akto metu, sukeliant daugybę nemalonumų. Tuo tarpu per maži gali sukelti nemalonų skausmą arba plyšti jums net nespėjus jų užsimauti.

Taipogi, reikia nepamiršti, kad prieš naudojant prezervatyvą, nesvarbu ar brangesnį ar pigesnį, rekomenduojama patikrinti ar jame nėra jokių įplyšimų, įtrūkimų  ar kokių nors kitokių galimų brokų.