Sendaikčiai: neįkainojamas lobis ar galvos skausmas?

sendaikciai-blakes

Įsigijus naują ir dar gamykla kvepiantį minkštą baldą žinome, jog prekė tikrai bus kokybiška ir tvarkinga. Baldų parduotuvėse galima nesunkiai rasti senojo stiliaus naujų baldų, tačiau pasaulyje populiarėja apsilankymai sendaikčių turguose. Juose galima pigiau nei rinkos kaina įsigyti šeimininkams nebereikalingų daiktų – sofų, fotelių, kėdžių, tačiau negalime būti visiškai tikri dėl nepriekaištingos baldų švaros. Nors švara dažniausiai priešinama paviršiaus dėmėms, tačiau problemų gali būti ir daugiau. Kokios jos ir kaip jas išspręsti?

Plika akimi matomų dėmių valymas

Paviršiaus dėmės mažina baldo vertę, tačiau žinant, kokia jų kilmė, nesunku nešvarumus pašalinti taip, jog nebūtų matyti nė menkiausių jų pėdsakų. Nors įsisenėjusias dėmes išvalyti daug sunkiau negu naujas, jas puikiai šalina įvairūs cheminiai ir natūralūs preparatai. Pavyzdžiui, raudonojo vyno dėmės valomos baltojo vyno pagalba, o kiti nešvarumai greitai ir patogiai išvalomi vandens siurblio ar šlapių servetėlių pagalba. Valant baldą svarbu žinoti, kokia medžiaga jis apvilktas, kadangi neteisingai parinkta valymo priemonė gali tik pabloginti esamą situaciją.

„Juodi taškeliai“ baldo nepuošia

Pelėsinis grybelis yra vienas dažniausiai sutinkamų antikvarinių ir sendaikčių turguose perkamų baldų priešų. Juodais taškeliais „papuošti“ baldai yra itin pavojingi jų šeimininkams, nes grybelis gali sukelti kvėpavimo takų uždegimus ar sunkesnes ligas. Nors reguliarus baldų valymas specialiomis priemonėmis gali išspręsti šią problemą, tačiau žymiai efektyviau šalinti pelėsinio grybelio žindinius – drėgnas patalpas, kuriose sandėliuojami parduoti paruošti seni baldai. Kadangi drėgmė gali kauptis giliai daikto viduje, vos tik įsigijus naują baldą patariama jį išvalyti ir išdžiovinti.

Kova su nematomais priešais

Nors iš pirmo žvilgsnio baldas gali atrodyti puikios būklės, tačiau pirkdami jį sendaikčių turgų lankytojai dažnai nusiperka ir būrius nematomų kenkėjų. Blakės tūno senuose balduose ir pasirodo tik naktimis, kur pagal žmogaus kvėpavimą ir kūno šilumą aptinka sekančią auką. Šie parazitai nekenkia pačiam baldui, o jo šeimininkui, – blakių įkandimai gali būti matoma apie kaklo, rankų, kojų ir kitų kūno dalių. Susidūrus su minėtais kenkėjais nereikia svarstyti, kaip panaikinti blakes, o kuo greičiau kreiptis į profesionalus, kadangi ilguoju laikotarpiu blakių išnaikinti praktiškai neįmanoma.

Antikvariniai baldai yra puiki investicija, tad sendaikčių turgus akylam pirkėjui neretai tampa tikromis aukso kasyklomis. Visgi, tuo pat metu reikia būti itin atsargiems ir kartu su baldu į namus neparsigabenti daugybės nemalonumų.