Kaip išsirinkti pastatomus šviestuvus?

pastatomi šviestuvai

Šviestuvų pasirinkimas priklauso nuo patalpos pobūdžio ir paskirties, o šviestuvai namams parenkami pagal įvairiausius kriterijus.

Manoma, prieš išsirenkant bet kokį šviestuvą, labai svarbu paklausti savęs keleto klausimų: kokia bus šviestuvo paskirtis, ar jis bus naudojamas kaip antrinės ar pagrindinis šviesos šaltinis. Kokia bus patalpa, kurioje bus naudojamas šviestuvas? Kokia dizaino funkciją atliks šviestuvas ir prie kokio interjero stiliaus jūs jį derinsite? Ar norite, jog šviestuvas kristų į akį ar vis dėl to tai bus foninis kambario elementas? Įdomaus interjero sprendimas gali būti ir kelių skirtingų šviestuvų modelių derinimas viename kambaryje. Svarbiausia, jog jie derėtų prie bendrojo stiliaus namuose. Nesvarbu ar renkatės paprastą stalinį pastatomą šviestuvą, ar šviestuvą laukui, tokia priemonė gali tapti labai svarbiu elementu suteikiančių daugiau šviesos ir kartu pagerinant bendrą aplinkos vaizdą.

Kaip išsirinkti pastatomus šviestuvus

Pagrindiniai šviestuvų tipai

Lubiniai šviestuvai dažniausiai naudojami tose patalpose, kurių erdvė nedidelė, o lubos yra pakankamai žemos. Šio tipo šviestuvas padeda sukurti jaukią atmosferą, bei visą patalpą užpildo šviesa, todėl toks pasirinkimas pasiteisina ganėtinai dažnai. Jei norite kontroliuoti šviestuvo aukštį, tokiu atveju pravartu pagalvoti apie pakabinamo šviestuvo įsigijimą: įprastai tokie šviestuvai prie lubų yra tvirtinami laidu, todėl aukštį galima kontroliuoti pagal poreikį. Tinkamai parinktas šviestuvas gali gerokai pakeisti visą patalpos vaizdą.

Šviestuvas- sietynas dažniausiai pritaikomas svetainėje, tačiau jis taip pat puikiai tinka ir vonios kambaryje ar bet kurioje erdvėje. Kai siekiama, kad apšvietimas padėtų sutaupyti vietos, o sprendimas būtų pakankamai modernus, galima rinktis įleidžiamus šviestuvus, kurie šviesą nukreipia žemyn. Kuriant funkcines zonas taip pat puikiai pasiteisina sieninis apšvietimas – šio tipo šviestuvai padeda išsklaidyti šviesą ir prireikus ją prislopinti.

Dekoratyviniam apšvietimui, puikiai tinka toršerai, kurie padeda sukurti romantišką ir paslaptingą atmosferą. Siekiant užtikrinti gražaus dizaino, naujovišką ir taupantį energiją apšvietimą gali būti pasirenkamos LED technologijos. Šiandien įvairiose erdvėse gana dažnai nusprendžiama pritaikyti LED paneles ar profilius, tai padeda tinkamai apšviesti patalpas ir tam tikrus paviršius.