Kokį šilumos siurblį rinktis namui?

Šilumos siurblys – tai puikus pasirinkimas visiems, kurie nori geriausio rezultato mažiausiomis sąnaudomis. Šilumos siurbliai ne tik efektyviai apšildo patalpas šaltuoju metų laiku, atlieka oro vėsinimo funkciją vasaros sezono metu, bet kai kurie modeliai netgi apsaugo namų orą nuo bakterijų ir pelėsio. Skirtingų tipų šilumos siurbliai pasižymi skirtingomis savybėmis, funkcijomis ir montavimo būdais. Tinkamiausio šilumos siurblio pasirinkimas kartais tampa nemenku iššūkiu. Skubame jums į pagalbą ir dalinamės informacija, kuri padės išsirinkti tinkamiausią šilumos siurblį!

  • Šilumos siurbliai oras – oras

Vienas didžiausių šilumos siurblių oras – oras privalumų yra tas, kad jie atlieka ne tik šildymo, bet ir vėsinimo funkciją. Tad vienas įrengimas žiemą šildo namus, o vasarą atlieka oro kondicionieriaus funkciją. Šio tipo siurbliai sunaudoja itin mažai elektros energijos, tad tai yra vienas iš geriausių šildymo pasirinkimų ekonomiškumo prasme. Verta žinoti, kad šilumos siurbliai oras – oras labiau tinka nedidelio ploto patalpoms apšildyti.

  • Šilumos siurbliai oras – vanduo

Kitaip nei šilumos siurbliai oras – oras, šie įrenginiai naudojami tik  patalpų apšildymui, bet ne vėsinimui. Šilumos sistemos oras – vanduo tinka bet kokio ploto patalpų šildymui, o jų montavimas ypač paprastas ir nesudėtingas. Siurbliai tiesiog pajungiami prie grindų arba radiatorių šildymo sistemos ir įjungiami į elektros įvadą. Namo išorėje montuojama nedidelė sistemos dalis, panaši į kondicionierių, tad šiuos siurblius vertina gyventojai, norintys, kad įdiegta sistema nebūtų gremėzdiška ir labai matoma.

  • Geoterminiai šilumos siurbliai

Tai brangesnis, šiek tiek sunkiau montuojamas, tačiau turintis savų privalumų šildymo būdas. Nors šių įrengimų kaina šiek tiek didesnė negu kitų tipų šilumos siurblių, tačiau energijos išlaidos mažesnės. Šio tipo siurbliai yra ekologiški, nekenkia aplinkai bei sveikatai.