Jaukus ir stilingas lauko apšvietimas: ką verta žinoti?

lauko-girliandos

Kuriantis naujuose namuose arba norint atnaujinti esamus, puolame ieškoti pačių įvairiausių idėjų. Daugelis siekia puoselėti ne tik namų vidų, bet ir eksterjerą. Itin svarbus aspektas, kurio nevalia pamiršti ar atidėlioti vėlesniam etapui – lauko apšvietimas, ne tik suteikiantis saugumą ir komfortą, bet ir puošiantis bendrą namų aplinką. Visgi atrasti tinkamiausią sprendimą nėra taip paprasta. Į ką derėtų atkreipti dėmesį?

Lauko apšvietimo tipai 

Kalbant apie lauko apšvietimą, galima išskirti keletą skirtingų jų tipų. Ten, kur dažniausiai vaikščiojama, paprastai naudojamas apsauginis apšvietimas. Toks ryškus apšvietimas pasirenkamas ir visos teritorijos perimetrui apšviesti – tinkamai apšviestas namas ir sklypo teritorija leidžia atsakingiau naudoti vaizdo kameras. Orientuotis aplinkoje tamsiuoju metu padeda funkcionalusis apšvietimas, kai apšviečiami įvairūs keliukai, terasos, pavėsinės, poilsio vietos, laiptai, zonos prie įėjimo į namus ar garažą ir panašiai. Dar viena apšvietimo rūšis yra dekoratyvinės paskirties, kuomet norima išskirti tam tikras vietas ar objektus (alpinariumai, medeliai, fontanai ir kiti vandens šaltiniai) ir tokiu būdu suteikti aplinkai išskirtinį estetinį vaizdą. 

Pirmiausia – atsakingas planavimas 

Esminė klaida, kurią daro dauguma naujai namus statančių žmonių – nukelia apšvietimo planavimą vėlesniam laikui. Norint turėti daugiau galimybių verta apšvietimo planavimo klausimus pradėti iš anksto, t.y. prieš sodinant gėlynus ir klojant įvairius takus. Taip bus išvengta nesklandumų ir skubotų bei klaidingų sprendimų. Apšvietimas tiek namų vidaus, tiek lauko aplinkoje yra ilgalaikis pasirinkimas, todėl reikėtų investuoti ne tik pakankamai pinigų, bet ir laiko. Be abejo, atsakingas biudžeto įvertinimas taip pat turėtų būti vienas pirmųjų planavimo darbų. 

Svarbu išlaikyti dizainą

Lauko apšvietimo pasirinkimas nėra toks paprastas darbas kaip gali pasirodyti iš pirmojo žvilgsnio. Vis dėlto svarbiausia išlaikyti suderintą visumą – tik taip namai atrodys stilingai. Šiuo atveju nevalia pamiršti ir dar vienos pagrindinės ir dažnai daugelyje sričių naudojamos taisyklės, kuri sako, kad “mažiau yra daugiau”. Saikingi, tačiau apgalvoti sprendimai visuomet yra geresni. Kilus dvejonėms ir sunkumams, verta kreiptis į specialistus, kurie padės atrasti tinkamiausius pasirinkimus. 

Kūrybiška ir išskirtinė idėja – lauko girliandos 

Jokia paslaptis, kad žmonės nori suteikti namams ne tik saugumą bei patogumą, bet ir ypatingą jaukumą. Juk žavioje ir puošnioje aplinkoje daug maloniau leisti laiką. Kūrybiškai žvelgiantiems į namų bei lauko apšvietimą, verta pagalvoti apie lempučių girliandas. Tie, kurie mano, kad tokios girliandos tinka tik Kalėdoms, iš tikrųjų labai klysta! Toks atributas kuo puikiausiai papuoš aplinką ir leis stilingai pasiruošti netgi šiltiems vasaros vakarams. Lempučių girlianda yra tinkama paryškinti tiek namų vidų, tiek išorę – kiemą, terasą ir kitus objektus. Originalių pasirinkimų galima įsigyti ir internetu. Be to, ir internetinėje parduotuvėje visada galite konsultuotis – prekybos vietų darbuotojai mielai patars ir pasidalins patirtimi, kad gautumėte geriausiai lūkesčius atitinkantį variantą.