Kokią dantų pastą, šepetėlį, skalavimo skystį rekomenduotina naudoti esant parodontozei?

priemones esant pardontozei

Parodontozė yra vienas baisiausių žodžių, kurį galima išgirsti tuomet, kai esate pas gydytoją. Paprasčiausiai kartais ši liga užklumpa net ir tuos, kurie savo kasdieninei burnos higienai skiria užtektinai dėmesio, lankosi pas gydytoją.

Deja, nuo bakterijų nesame apsaugotas nei vienas, tad tokiu atveju, išgirdus apie šią ligą, reikia kuo daugiau dėmesio skirti smulkmenoms, kuo daugiau dėmesio skirti savo burnos ertmei, kadangi tik tokiu atveju galėsite jaustis ramus, kad pavyks ne tik ilgam laikui išsaugoti natūralius dantis, tačiau net ir visiškai susitvarkyti su liga, kuri užklumpa nepriklausomai nuo amžiaus.

  • Pirmiausia labai svarbu pasitarti su gydytoju, kadangi jis gali patarti, kokios burnos ertmės priežiūros priemonės labiausiai tinka Jūsų atveju. Klauskite jų ir jie dažnai ne tik pateiks patarimus, tačiau taip pat ir nurodys konkrečius pavyzdžius.
  • Geriausia rinktis dantų pastas, kuriose yra kuo mažiau fluoro. Suprantama, kad žmonės dažniausiai pastas su daug fluoro renkasi tokiu atveju, kai nori, kad dantukai būtų kuo baltesni. Deja, sergant šia liga baltumas lieka tik kaip antraeilis pasirinkimas.
  • Taip pat verta rinktis ekologiškus gaminius. Tiek tokiu atveju, kai ieškote tinkamiausios dantų pastos, tiek tokiu atveju, kai kalbama apie geriausius dantų šepetukus, kurie turi būti kuo minkštesni.
  • Pasikartosime, kad sergant šia ligą dantys tampa jautrūs, lygiai taip pat jautrios tampa ir dantenos. Štai todėl labai svarbu rinktis minkštus dantų šepetukus. Kitu atveju galite justi nemalonų skausmą.
  • Skalavimo skystis sergantiems šia liga yra ne galimybė, tačiau būtinybė, kurią privalote pasinaudoti. Geriausia taip pat pasitarti su gydytoju, koks skystis labiausiai tinka Jums.

Ir turint visas šias priemones reguliari burnos higiena turi būti atliekama labai kruopščiai. Tiesa, ne tik namuose, tačiau ir apsilankius pas profesionalų higienistą. Kuo daugiau dėmesio dantims skirsite – tuo šypsena bus platesnė, gražesnė ir nuosavi dantukai tarnaus kuo ilgiau.

Straipsnis parengtas pagal Pilene.lt.