Periodontito gydymo priemonės vaikams

periodontitas vaikams

Netinkama mityba sutrikdo augančio vaiko augimą, dantų, kaulų vystymasi, mažina atsparumą ligoms, susilpnėja imuninė sistema. Mokyklinio amžiaus vaikai skundžiasi skrandžio skausmais, dantų skausmais, virškinimo sutrikimais, kai kuriems atsiranda skrandžio opaligių. Įvairūs virškinimo sutrikimai atsiranda dėl to jog mokiniai dažnai atsisako pusryčių, vietoj karštų pietų mokykloje renkasi riebius ir saldžius užkandžius: bandeles, bulvių traškučius, pyragaičius,  saldžius gėrimus. Dėl netinkamos mitybos gana dažnai jau mokyklinio amžiaus vaikams  atsiranda antsvoris, vidurių užkietiejimas, pradeda skustis dantukų skausmais. Šeimoje tėvai turi įdiegti vaikui, jog svarbu reguliariai ir tinkamai maitintis. Pats vaikas turi suprasti, jog jam būtina valgyti įvairių sriubų, ir daržovių. Nenorą valgyti daug sriubų, patariama kompensuoti geriant daug vandens, na o daržovės ne tik vaikams, bet ir kievienamžmogui būtinos.

Ką vertėtų žinoti apie periodontitą?

Periodontitas https://www.gostautoklinika.lt/paslaugos/periodontitas/ – tai lėtinė infekcinė liga, kuri vystosi lėtai, daugelį metų, tačiau dauguma žmonių vargina kraujojančios dantenos, klibantys dantys, pasikartojantys dantų pūliniai, nemalonus kvapas iš  burnos. Pagrindinė priežastis- kietasis ir minkštasis apnašas. Minkštasis apnašas  ilgainiui sukietėja, susiformuoja akmenys, o juose esančios bakterijos  ardo  dantenas, prasideda dantų uždegimas, pradeda irti  žandikaulio kaulas, susidaro dantenų kišenės, apsinuogina danties šaknis. Susirgimui pažengus, dantys pradeda judėti, galima jų netekti. Periodontito atsiradimą taip pat gali paskatinti šios ligos, pavyzdžiui, diabetas, kraujagyslių ligos, netaisyklinga mityba ir žalingi įpročiai.

Kaip gydyti periodontitą?

Burnos higienistės atlieka profesionalią burnos higieną ir daromas gilusis kiuretažas lazeriu, šios procedūros metu pašalinamas kenksmingas  audinys iš dantenų kišenių ir atliekamas dantenų kišenių bakterijų nukenksminimas. Esant sunkiai periodontito stadijai, taikomas chirurginis periodontologijos gydymas.