Dantų tiesinimo aparatai – breketai

tiesūs dantys

Dažna dantų tiesinimo priežastis yra estetinis vaizdas. Tačiau tai ne vienintelė nauda. Tiesius dantis lengviau prižiūrėti, o tai įtakoja lėtesnį dantų gedimą. Esant kreiviems dantims, jie greičiau nusidėvi, dažnėja vizitai pas odontologus ir gali atsirasti įvairių ligų. Taip pat kreivi dantys turi nemažai įtakos jų ilgaamžiškumui. Dėl prastesnio prieinamumo valant, jie neretai iškrenta pirmieji taip apsunkindami žmogaus gyvenimą.

Viso to galima išvengti pasiryžus tiesinti kreivus dantis. Dantų tiesinimas neriboja žmonių amžiaus ir gali būti pritaikytas nuo mažiausio iki seniausio dantų turėtojo. Dėl to buvo sukurta nemažai skirtingų dantų teisinimo būdų breketais kuriuos mes dabar ir apžvelgsime.

Dantų tiesinimas breketais – rūšys

Medicinai žengiant į priekį kartu žengia ir dantų tiesinimas breketais. Turint pakankamai lėšų galima turėti ir nepastebimas priemones, kurios suteikia minimalų diskomfortą ir atrodo itin estetiškai. Šiuolaikinėje medicinoje yra dvi pagrindinės breketų rūšys skirtos tiesinti kreivus dantis : tai išoriniai breketai ir vidiniai breketai.

Išoriniai breketai

Išoriniai breketai gali būti:

  • Metaliniai – tai dažniausiai sutinkami kreivų dantų gydyme breketai. Dabar jų naudojimas yra draugiškas žmogaus burnai, todėl nesukelia ėduonies ir negadina emalio. Taip pat metalo spalva išlieka nepakitusi viso gydymo metu.
  • Keramikiniai – ypač populiarūs tarp asmenų kurie trokšta estetikos. Keramikiniai breketai yra individualiai pritaikomi prie dantų spalvos ir dėl to tampa nepastebimi.
  • Beligatūriniai – tai naujos kartos breketai laikomi pažangiausiais, tačiau ir labiausiai tuštinančiais kišenę. Visgi jie verti savo kainos, nes dėl modernios konstrukcijos sumažina trintį tarp dantų kas įtakoja trumpesnį gydymą ir retesnius apsilankymus pas specialistus. Taip pat jie itin gerai prisitaiko prie dantų ir užima mažiau vietos burnoje nei metaliniai breketai. Dėl to pacientas patiria mažiau diskomforto.

Vidiniai breketai

Vidiniai breketai yra priskiriami pažangiausioms breketų rūšims. Su jais tiesinti kreivus dantis yra ypač lengva – jų nesimato išoriškai. Jie tvirtinasi prie vidinio dantų paviršiaus todėl padeda išvengti karieso ir yra itin patogūs pacientui.