Kačių mityba: koks geriausias kačių maistas?

geriausias kačių ėdalas

Šis straipsnis skirtas visiems kačių augintojams, mylėtojams, kurie labai rūpinasi savo augintiniu ir jaučia atsakomybę už jo sveikatą ir gerą savijautą. Pasidomėti kas galima ir ko negalima žinoma yra naudinga. Tiesa, katės ir pačios Jums gali pasakyti kas skanu, o kas ne. Nesvarbu ar katė yra išranki ar ėda viską viską. Bet kokiu atveju jeigu jai neskanu — dubenėlyje maistas gali stovėti kiek tik nori, geriau ji visai nevalgys nei valgys kas nepatinka.

Katės turi nuomonę apie maistą ir yra užsispyrę šiuo klausimu. Kačių mitybos įpročiai, kaip ir žmonių, formuojasi vaikystėje, pirmaisiais gyvenimo metais. Taigi, jei Jūsų kačiukas dar jaunutis — pats metas jį pripratinti prie skirtingų maisto rūšių: prie šlapio, sauso ir pusiau sauso maisto. Net jei Jūsų katė jau vyresnė, vis tiek yra būdų katę pripratinti ir prie kitokio maisto, ypač jei to reikia, kad katė gautų visų reikalingų maistinių medžiagų. Šeimininkams dažnai kyla klausimas koks yra tas geriausias kačių maistas? Šiame straipsnyje nepateiksime jokių konkrečių gamintojų, tik kelis esminius patarimus, kurie padės patiems geriau suprasti koks yra geras kačių maistas, kokia mityba yra tinkama.

  • Skaitykite kačių maisto pakuočių etiketes! Juk, kai renkatės maistą sau, — skaitote etiketes. Daugybė reklamų apsuka galvą. Žmonės linkę koncentruotis į ingridientus t. y. ar kačių maistas su žuvimi, ar su vištiena ir pan. Tačiau maistinės medžiagos yra svarbesnės nei ingridientų skonis. Iš esmės svarbiausi yra baltymai ir riebalai. Gamintojai į naminių gyvūnų ėdalą dažnai prideda grūdų ir angliavandenių, tačiau tai nebūtinai neigiamas dalykas. Ėdalas pagamintas tik iš baltymų ir riebalų yra brangus.  Angliavandeniai padeda sausam ėdalui išlaikyti formą, padaro kainą prieinamesnę, na, o katėms patinka angliavandenių suteikiamas traškesys. Šiek tiek grūdų ir riebalų kačių ėdalo sudėtyje yra tinkama. Kaip žinoti ar katės maistas subalansuotas? Ant pakuotės ieškokite Amerikos pašarų kontrolės pareigūnų asociacijos (AAFCO Statement) patvirtinimo. Jei ėdalas turi šį ženklinimą, nėra reikalo katei papildomai duoti kokių nors vitaminų, papildų, nes viskas ko reikia katei yra jos ėdale.

kokybiško kačių ėdalo žymėjimas AAFCO Statement

  • Skanėstai — saikingomis porcijomis. Jei duodate skanėstų, darykite tai 2-3 kartus per savaitę. Kitu atveju katė greitai gali priprasti prie skanėsto skonio ir įprastas ėdalas jos nebedžiugins. Jei norite katę palepinti ne pirktiniais kačių skanėstais, o „žmonių maistu“ nuo stalo — nepersistenkite. Kaip delikatesą galite kartą per savaitę duoti paragauti nedidelį gabalėlį sūrio, virto tuno, vištienos, žuvies, kiaušinio ar kepenėlių. Taip pat galite duoti valgomąjį šaukštą pieno, tačiau jei katė netoleruoja laktozės, pienas gali sukelti diarėją.
  • Dubenėlyje VISADA turi būti švaraus, šviesio vandens.