Kaip išsirinkti kokybišką stogo dangą?

stogas namui

Namo statybos metu ar renovuojant seną būstą, visada iškyla klausimų dėl naujai parenkamo dizaino ir statybinių medžiagų. Stogo danga yra svarbiausia namo išvaizdos dalis, o tinkamai priderinus su apdaila, galima džiaugtis puikiu rezultatu. Geras ir tinkamai parinktas stogas virš galvos užtikrina namų šilumą ir jaukumą, nes toks bus ilgai naudojamas, o surinktas ir tinkamai sumontuotas nepralaidus oro srovėms, todėl neteks sukti galvos dėl nuolatinio šilumos energijos nuostolio.

Stogo dangų ir visų priedų rinkoje galima pamatyti ir pigesnius variantus, bet tokie dažniausiai nėra tinkami gyvenamam namui ir verslo centrams. Pigi alternatyva labiau tinkama ne pirmo būtinumo ūkiniams pastatams ir sandėliukams, kurių panaudojimas gali būti, palyginus su namu, trumpas. Pigios stogo konstrukcijos iš pradžių nudžiugina savo kaina, o vėliau pridaro rūpesčių įrenginėjant ir gyvenant. Tikintis, kad stogas turėtų tarnauti net šimtą metų, reikia ieškoti kokybiškų variantų, kurie gali būti kiek brangesni, bet vėliau neteks prie to sugrįžti.

Nors kiekvieno namo architektūriniai sprendimai yra skirtingi, reikalauja vis kitų konstrukcijų, tačiau verta apžvelgti patarimus, kurie leis išsirinkti tinkamą stogo dangą. Patarimai renkantis stogo dangą yra vertingi, ypatingai tiems, kurie sus statybų menu nesusiduria labai dažnai.

Kokybė – itin svarbus kriterijus

Jeigu norima, kad stogas dar ilgai atrodytu kaip naujas, o pats tarnavimo laikotarpis trūktų iki šimto metų, rekomenduotina rinktis keramikines čerpes. Jeigu pastato eksploatacijos laikotarpis numatomas trumpesnis, geru pasirinkimu taps ir bituminės čerpės bei metalinė stogo danga, kurių numatoma kokybiška tarnavimo trukmė siekia trisdešimt penkis metus, o kartais net daugiau.

stogo danga

Konstrukcija

Būtina atsižvelgti į pastato ir stogo konstrukciją, nes galimi stogo dangos sprendimai pritaikomi vis kiti. Paprastiems, lygaus paviršiaus stogams galima rinktis metalines arba čerpių stogo dangas, kai tuo tarpu bituminės čerpės, dėl savo lankstumo, tinkamos apvalias konstrukcijas, kupolus ir kitus, netradicinius variantus turinčioms stogo formoms. Visgi, jeigu pasirenkamos klasikinės čerpės arba metalinė stogo danga pastarajai konstrukcijai, galima perspėti, kad bus daug darbo ir reikės pirkti didesnį kiekį medžiagos.

Ilgaamžiškumas ir garso izoliacija
Jeigu teikiama pirmenybė interjero sprendimams ilgam laikotarpiui užtikrinti, patartina vengti bituminių čerpių, nes šios linkusios greit išblukti ir prarasti savo pirminę spalvą. Metalinės stogo dangos reikėtų vengti, jeigu teikiamas prioritetas garso izoliacijai.

Kaina

Kaip minėta anksčiau, kokybė gali būti vertinama kainos atžvilgiu, tačiau neturint pakankamai pinigų neverta skubėti pirkti bet ko. Visada galima atrasti gerų stogo dangų akcijų agmeka.lt.