Kaip atsikratyti nerimo su subalansuota mityba?

stress-391657_960_720

Nerimas ir stresinės situacijos dažniausiai tampa blogos sveikatos ir savijautos priežastimi. Tinkamai sureguliavus savo mitybą, galima pasiekti tam tikrų rezultatų, kurie paskatins pasitikėjimą savimi ir numalšins nerimo jausmą. Mityba yra visa ko pagrindas, nes per maisto produktus gauname tam tikrų medžiagų, kurios verčia blogiau ar geriau jaustis, tiek emociškai, tiek fiziškai.

Subalansuota mityba nėra tas pats, kas dieta, kai pastarosios laikymasis daugelio moterų atžvilgiu gali papildomai sukelti stresą. Netinkama dieta greitai numetama į šoną, tuomet pradedama maitintis kaip iki šiol. Kalbant apie moteris, jos turėtų ypatingai susirūpinti savo maisto racionu menopauzės laikotarpiu.

Su menopauzę, moteris patiria iki tol neregėtus ir nejuntamus pojūčius, keliančius diskomfortą ir irzlumą. Kad palengvinti šį svarbų moterų periodą, rekomenduotina mityba menopauzės metu yra ganėtinai paprasta, tačiau veiksminga. Dažniausiai padeda soja ir jos produktai, nes šiame maiste yra tam tikras estrogenų kiekis, kuris padeda jaustis geriau moters organizmo perversmo procese.

Malšinant nerimą, patartina gerti daug skysčių, atsisakyti cukraus bei druskos. Norint užtikrinti gerą nervų sistemą, reikia pasirūpinti savo skrandžiu ir geru virškinimu su skaiduliniais maisto produktais, geležies ir sočiųjų riebalų rūgščių turinčiais produktais. Menopauzės laikotarpiu, jeigu rūpi dailus figūros sudėjimas, tenka vartoti mažiau kaloringus maisto produktus, o pilnai subalansuota mityba padės išvengti nervingumo.

Dėl netinkamos mitybos ir patiriamo streso organizme ir išorinėje aplinkoje, vis dažniau pasibeldžia į duris kenksminga liga – refliuksas. Šią ligą galima pastebėti, jeigu patiriami skrandžio skausmai, pučia pilvą, jaučiamas nemalonus skonis burnoje. Patartina vengti šios ligos, ko pakanka sveikai maitinantis ir dirbant su savo emocijomis, nes ji lieka visam gyvenimui ir gali būti malšinama vaistais.

Visgi, jeigu jau liga apsireiškė, dieta sergantiems refliuksu yra vienas iš variantų, siekiant mažinti sukeliamus simptomus ir diskomfortą. Ne paslaptis, kad reikia vengti riebaus maisto ir įvairiausiu padažu, kofeino, nesveiko gyvenimo įpročių kaip rūkymo ir alkoholio vartojimo. Renkantis dietą sergantiems refliuksu, gali būti nelengva česnako, pomidorų, citrusinių vaisių mėgėjams, o kokteilio su mėta visiškai reikia atsisakyti. Kenčiantiems refliukso ligą, labai svarbu maitintis reguliariai ir nenukrypti nuo plano.

Sveika ir subalansuota mityba gali būti tikru išsigelbėjimu susidūrus su sveikatos problemomis ir atsiradusiu nerimu, bet jeigu jaučiamasi dar sveikai, verta susimastyti apie galimybę rinktis sveiką gyvenimo būdą.