Vyrų mitybos įpročiai

Didžioji dalis vyrų kaip anksčiau, taip ir dabar beveik nekreipia dėmesio ką dedasi į burną. Svarbiausia tai būtų mėsa ar kažkas mėsiško. Dažniausias pageidavimas, pasigirstantis iš vyrų lūpų, yra “Duok man mėsos, mėsos duok man!” Tai lyg nuo senų laikų nusistovėjęs stereotipas, leidžiantis supranti, kad jei nori būti sveikas ir stiprus, privalai ir valgyti vyriškai.
Tačiau ką reiškia valgyti vyriškai? Negi tai yra vien tik mėsa pusryčiams, pietums ir vakarienei? O gal reiktų į šį nuostabų meniu įtraukti daugiau įvairovės – daugiau daržovių, žalumynų ir mažiau alaus suvartojimo?
Šiandien jauni vyrai vis dar labai mažai kreipia dėmesio į savo mitybą. Laikui bėgant tokia mityba tampa žalingu įpročiu, kurio kuo toliau tuo labiau bus vis sunkiau atsikratyti. Todėl būtina keistis ir keisti požiūrį į mitybą, kol esate jauni ir sveiki. Nebūtina laukti kol susidursite su rimtomis sveikatos problemomis, kaip viršsvoris, diabetas ar įvairios širdies problemos. Privalu kiekvienam suprasti, kad subalansuota mitybos programa vyrams yra kelias į pilnavertį jų gyvenimą.

Tad, kaip preliminariai turėtų atrodyti vyro mitybos planas besirūpinantiems savo sveikata?

  • Pusryčiai. Rekomenduojame pavalgyti sočiai. Išsikepkite omletą su mėgstamomis daržovėmis ar pasigaminkite pilno grūdo košės su bananais ar sezoninėmis uogomis. Venkite baltos duonos, sviesto, dešros, kavos ar kitų saldintų gėrimų. Tai nėra tinkamas maisto pasirinkimas ryte. Jūsų pusryčiuose turėtų būti gausu angliavandenių ir baltymų.
  • Pietums baltymai. Rinkitės žuvį arba liesią mėsą, pavyzdžiui, vištieną, jautieną ar veršieną. Garnyrui puikiai tinka ryžiai, grikiai bei įvairiausios daržovės (šviežios ar troškintos). Stenkitės suvalgyti kuo daugiau šviežių daržovių bei žalumynų.
  • Vakarienė. Jie per pietus valgėte žuvies, vakarienei galite rinktis mėgstamą mėsos patiekalą. Taip pat nepamirškite ir salotų.

Labai svarbu, kad vyro dienos meniu būtų įvairus. Būtina įtraukti daug daržovių ir vaisių (http://www.dietoscentras.lt/lt/paslaugos/mitybos-programa-besirupinantiems-savo-sveikata-profilaktika). Žinoma, reikia nepamiršti, kad visi mėgsta vakarais skaniai paužkandžiauti, todėl geriausia vietoj įprastų traškučių rinkis traškias morkytes ar naudingaus riešutus. Pilnavertiška mitybos programa vyrui – tai kelias į sveikesnį, produktyvesnį ir kokybiškesnį gyvenimą.