Kepsnių sezonas atidarytas

kepsnys

Kaitriomis vasaros dienomis norisi kuo greičiau išlįsti į gamtą. Saulė spigina, karšta. O pabuvus kurį laiką gamtoje, užsimanome kažko užkąsti. Užkandžiavimas nieko gera neatneša, todėl geriausia išsikepti karštą kepsnį ir sočiai papietauti su šeima. Ir gal net ne kepsnį, o šašlykus suaugusiems ir dešreles vaikams. Šiuo atveju, labai naudinga turėti patogią kepsninę, kuri praverstų kepant maistą gamtoje.

Dažnai nesinori kiekvieną kartą lankstytis prie kepsninės, nes paskausta nugarą. O nuėjus nuo kepsninės, yra pavojus pamiršti, jog kepa mėsa, ir galima netgi sudeginti maistą. Kad taip nenutiktų, geriausia nusipirkti sulankstomą laisvalaikio kėdę bei įvairių kepsninės priedų. Laisvalaikio kėdė palengvins buvimą prie kepsninės, net ir sėdėdami galėsite lengvai perversti mėsą bei keisti jos šilumą. Tuo tarpu, kepsninių priedai padės lengviau ir skaniau iškepti norimą mėsą, ją apversti ar pakeisti. Taip pat kepsninės priedai gali palengvinti švaros priežiūrą po kepimo. Nors dažnas yra įpratęs tik namuose išsiplauti indus bei kepsninę, kepsninės priedai gelbsti būtent gamtoje: kempinės, grotelių šveitikliai bei kiti priedai, reikalingi kepimui ant grotelių. Tai pat galima įsigyti įvairių kepimo grotelių, peilių, termometrų bei kitų reikmenų kepimui.

Nors stengiatės mėsą iškepti tvarkingai ir skaniai, stenkitės jos per daug neprideginti. Sakoma, kad angliukas mėsoje yra sveika, tačiau neapsirikite. Kepant mėsą, nesistenkite jos perkaitinti, o ypač reiktų stebėti kepant vištieną, nes jos neiškepus, galiausiai galima susirgti salmonelioze. Kepsninių priedai gali jums padėti. Termometras yra vienas iš gelbstinčių reikmenų, kuris gali tvarkingai pamatuoti mėsos šilumą. Nereiktų pamiršti reguliuoti šilumos rankenėlės, jei tokia yra. Taip pat stebėkite ar visos mėsos pusės iškepė, nes galite nepastebėtai pamiršti iškepti vieną pusę.

mėsos kepimas

Nepamirškite, jog gamtoje galima kepti ne tik mėsą, bet ir tortilijas, suktinukus ar net žuvį, todėl kepsninės gali būti pritaikytos įvairiems valgiams bei patiekalams. Taip pat nepamirškite žvilgtelėti, kokie orai jūsų laukia, nes tiesiog nemalonu ir galbūt netgi šalta bus sėdėti lauke per lietų. O galbūt turite saugią pastogę ar pavėsinę ir lengvai galite paslėpti daiktus nuo lietaus, tuomet tai puikus variantas.

Taigi, keliaukite į gamtą, pasiimkite savo mėgstamiausią kepsninę, gaminkite ir dalinkitės savo naujai atrastais receptais.