Kokį šildytuvą pasirinkti?

šilumos siurbliai

Vandens šildytuvas, dar kitaip yra vadinamas boileriu, nėra tas prietaisas, kurį perkame kasdien, todėl jį išsirinkti kartais būna sunku. Dažniausiai sunkiau tokį prietaisą išsirinkti būna moterims, nes tiesiog tokiais daiktais įprastai užsiima vyrai. Kadangi vandens šildytuvas yra naudojamas ilgai, jį rinktis reiktų atsakingai.

Vandens šildytuvai būna dviejų tipų: kombinuojamieji ir elektriniai. Pirmieji yra jungiami su kitais namo šilumos šaltiniais, o antrieji yra šildomi elektra. Sužinojus, kokio jums tipo vandens šildytuvų reikia, toliau galite lengvai sužinoti, kokie dydžio bus šilumos siurbliai, kokio ploto bus šilumokaičiai ir kiek jų reiks vandens šildytuve. Taip pat yra pakabinamieji šildytuvai, kurių plotas yra mažesnis, bei pastatomi šildytuvai, kurių plotas ir talpa didesni.

Elektriniai šildytuvai sunaudoja daug elektros energijos vandeniui sušildyti. Jie yra ypač patogūs, jeigu namuose neturite papildomų šilumos šaltinių, o šildytuvo neišeina prijungti prie katilo dėl techninių namo įrengimo problemų. Tuomet šis būdas yra paprastesnis ir patogesnis nei kombinuotojo šildymo varianto.

Šildytuvų talpa būna labai įvairi. Kokia talpa jums yra reikalingiausia, padėtų nuspręsti specialistai pagal jūsų išnaudojamo vandens kiekį bei žmonių skaičių šeimoje. Pavyzdžiui, keturių asmenų šeimai gali užtekti 100-200l talpos vandens šildytuvo. Iš tikrųjų, egzistuoja ir labai mažos talpos siurbliai, pavyzdžiui, 50l, 30l ar net 10l, tačiau tokios talpos gali neužtekti, ypač jei gyvenate name. Mažesnės talpos šildymo siurbliai dažniausiai yra naudojami sodo nameliuose, parduotuvėlėse, kavinukėse, kur vandens poreikis nėra toks didelis. Toks šildytuvas gali būti pastatomas po spintele ar po praustuvu ir tokiu būdu bus galima naudotis šiltu vandeniu plaunant indus ar rankas.

Taip pat svarbūs yra išmatavimai. Vieni šildytuvai yra vertikalūs, kiti horizontalūs, pastatomi ir pakabinami. Viskas priklauso nuo turimos vietos, tačiau geriausia būtų įsigyti vertikalų šildytuvą. Jo paviršiaus plotas yra šiek tiek mažesnis ir karštas vanduo geriau cirkuliuoja su šaltu vandeniu, todėl jis geriau įšyla. O renkantis vis dėlto horizontalų šildytuvą, patartina rinktis didesnės talpos, tuomet išvengsite vandens aušinimo.

Taigi, pirkdami vandens šildytuvą, atsižvelkite, kokį kiekį vandens norite sušildyti, kiek žmonių naudosis šiltu vandeniu ir būtinai pasitarkite su specialistais.