Elektroninės ar įprastos parduotuvės?

Employees sort packages at a hub of China Post's express delivery service in Wuhan, Hubei province November 11, 2013. Chinese shoppers clicked their way through purchases in an overnight shopping rush on Monday, as China's online retail giants launched massive sales for "Singles' Day" at midnight. By 6 a.m., China's biggest online shopping site, Taobao.com, which operates Tmall.com, had raked in revenues of 10 billion yuan ($1.6 billion) from just 6 hours of sales, Xinhua News Agency reported. REUTERS/Stringer (CHINA - Tags: BUSINESS) CHINA OUT. NO COMMERCIAL OR EDITORIAL SALES IN CHINA - RTX15952

Pastebima, kad žmonės vis dažniau renkasi pirkti prekes ne iš mūsų šalies parduotuvių, o iš užsienio. Kadangi matome ryškius skirtumus, o kainos labai vilioja, apie kokybę net nepagalvojame, bei perkame būtent iš užsienio elektroninių parduotuvių. Kodėl taip yra?

Paprastai mus gundo kaina, juk kitose šalyse, o ypač Azijoje ar Anglijoje kainos tiek aprangos, tiek kokių nors prietaisų yra ženkliai mažesnės. O juk neskrisime į kitą šalį, būtent dėl tam tikros prekės, todėl perkame internetu. Tiesa, prekių kartais reikia laukti ne vieną mėnesį, o ypač iš tolimesnių kraštų, tarkim Kinijos ar Japonijos. Tačiau kainos yra absurdiškai žemos, todėl palaukti išties verta. O ir elektroninės parduotuvės turi daugiau pliusų nei įprastinės.

Klientai apsipirkdami internete išties sutaupo, kadangi pirkdami tiesiogiai jie dar papildomi moka ir už aptarnavimą bei patalpų nuomą. Todėl būna priskirti tam tikri įkainiai, o perkant internetu, dažniausiai papildomai mokame už sandėliavimą, taip pat kartais už tam tikrą sumą, klientui nereikia mokėti už pristatymą. Tačiau perkant iš užsienio susiduriame su muitinę ar mokesčiais, jeigu krovinys yra sunkesnis nei 21 kg. Prekių išmuitinimas gali būti tikras galvos skausmas perkantiems didesniais kiekiais, arba perkant urmu. Deja kitos išeities nėra, tik susidurti su muitinės veikla arba reikia ieškoti muitinės tarpininkų, kurie pasirūpina, tuo kad prekių išmuitinimas būtų atliktas sklandžiai.

Bet be šios minusu, apsipirkimas internetu yra labai patogus, kadangi visos aptarnavimo sistemos yra ypač paprastos bei gerai suprantamos. Tereikia išsirinkti prekes, jas įdėti į krepšelį ir užmokėti. Šis procesas tikrai nėra varginantis, kadangi pirmą kartą atlikus pirkimą, antras bei kiti sekantys yra dar lengvesni.

Taigi, elektroninės parduotuvės išties yra išsigelbėjimas tiems, kurie mūsų šalies parduotuvėse nemato to, ką mato užsienio parduotuvėse. Didelės prekių kainos mus gąsdina, o jeigu dar randame patinkančią prekę internete pigiau, tai galime visuomet rinktis. Žinoma, galima apsigauti su kokybę, o prekių išmuitinimas viršijus svorio limitą gali būti tikras galvos skausmas, tačiau ar verta? Taip, tikrai verta nors kartą tai išbandyti.