3 dovanų pakavimo būdai

Kalėdos? Gimtadienis? Ką dovanosite? Vieni renkasi nupirkti čekį, kiti ieško kitokio daikto. Dovanos pasirinkimas lemia ir skirtingą pakavimo poreikį. Kartoninės dėžutės, popieriniai maišeliai, vokai – idėjos galvojant apie estetiką.

Kartoninės dėžutės
Dėžių būna įvairių dydžių, o tai gera žinia, jeigu artėja kelios progos ir planuojate įteikti skirtingų matmenų dovanas. Svarbiausia, kad tas dydis išnaudojamas optimaliai. Pavyzdžiui, vienos dėžutės visos kraštinės yra kvadrato formos, o kita plokštesnė. Įdomus variantas – dėžutė iš dviejų dalių. Tad netgi pagal uždarymo tipą galima rinktis, koks variantas priimtiniausias.
Tiek pastarasis pakuočių variantas, tiek popieriniai maišeliai ar vokai – tai fantazijos sritis. Šis teiginys patvirtinamas minėtais dalykais apie pakuotės uždarymo tipą. Šnekant ne apie progas, kai kitam žmogui įteikiamas vienoks ar kitoks daiktas, o apie tokius procesus kaip persikraustymas, skirtingų kartoninių reikmenų svarba dar labiau atsiskleidžia. Puikus pavyzdys – dėžė, kurioje patogiai pakabinami rūbai. Tai padaryti leidžia speciali forma ir viduje esanti pakaba.

Popieriniai maišeliai
Kaip aptartu atveju, taip ir popieriniai maišeliai atitinka įvairius poreikius. Kadangi būna įvairių dydžių, toks sprendimas pasiteisina ir tada, kai reikia įdėti ką nors simbolinio, ir tada, kai nupirkta nemaža dovana.
Jeigu maišeliai ekologiški, tai juos įsigijus džiaugiamasi. Jeigu adresatas palaiko ekologiją, jis taip pat džiaugsis.
Aptarimo vertas aspektas – rankenėlių tipas. Turbūt pastebėjote, kad vieni popieriniai maišeliai būna su rankenomis iš virvelių, o kitų rankenos popierinės. Į šį kriterijų verta atsižvelgti, jeigu dovana nėra lengva. Galbūt tai itin stora knyga ir nežinote, kaip maišelis atlaikys? Galime jus nuraminti – juk pakuotės tam ir kuriamos, kad į jas būtų galima įdėti daiktus. Nors, žinoma, įdėjus ką nors labai sunkaus gal ir būtų nesklandumų. Tačiau tais atvejais yra kitų variantų, pavyzdžiui, kartoninės dėžės. Kitaip sakant, pagal poreikį atrandamas ir sprendimas.
O apskritai popierinių maišelių privalumai ką nors dovanojant itin vertinami. Vienas iš aspektų, kuriuos dar reikėtų paminėti, yra lengvumas. Maišelis nesunkus, tad ir įteikimas estetiškas, neapsunkinantis.

Vokai
Vokai galbūt labiau asocijuojasi su laiškais, tačiau pastaruoju metu vienokia ar kitokia proga neretai dovanojami čekiai. Geriausias būdas – įdėti į voką. Kaip ir kartoninės dėžės ar popieriniai maišeliai, taip ir ši pakavimo priemonė yra funkcionali, beveik nieko nesveria.
Vokai skirstomi į tokias rūšis: su oro apsauga, erdviniai, popieriniai, kartoniniai, lipnūs. vokų yra ne tik baltų, tad galima išsirinkti norimą spalvą. Pastarasis punktas sufleruoja apie estetiką. Na, o oro apsauga suponuoja ne tik apie šventes, bet ir apie daiktų gabenimą – juk labai svarbu, kad dardant nelygiu keliu viskas liktų nepriekaištinga.

Trys variantai
Taigi, yra bent trys dovanų pakavimo būdai – kartoninės dėžutės, popieriniai maišeliai ir vokai. Ką rinktis? Sprendimas greičiausiai bus subjektyvus, nors įtakos turės ir objektyvūs kriterijai, pavyzdžiui, dovanos dydis. Pledo į voką neįdėsi, o čekis tikrai tilps. Tad nusprendus, ką įteikti, mąstoma, kaip supakuoti. Ir renkamasi bent iš trijų variantų.