Saulės kolektoriai džiugina piniginę

saules-kolektoriai

Saulės kolektoriai populiarėja. Ar veltui? Tikrai ne. Tačiau, neskaitant įsigijimo ir sumontavimo kainos, energija gaunama veltui (t. y. jos gavimas nekainuoja). Todėl kolektoriai vertinami kaip investicija.

Saulės kolektoriai skirstomi į plokščiuosius ir vakuuminius. Plokštieji kainuoja mažiau, tačiau nelabai saulėtuose kraštuose (tarp jų ir Lietuvoje) rekomenduojami vakuuminiai. Vienais atvejais įrenginiai naudojami karšto vandens tiekimui, o kitais atvejais iš jų sukauptos energijos netgi tiekiama šiluma būstui. Tiesa, sutinkama, kad pirmasis variantas optimalesnis. Kodėl? Nes tuomet pakanka mažesnio kolektorių skaičiaus. Kitaip tariant, investicija mažesnė ir greičiau atsiperkanti. O norint, kad kolektoriai būtų ir būsto šilumos šaltinis, tektų sumontuoti jų gerokai daugiau.

Ekologija – tarsi įvairūs postringavimai. Apie ją kalbama, bet ji tarsi už devynių kalnų. Vis dėlto saulės kolektoriai yra puikus įrodymas, kad ekologija visai šalia. Ne tik „žalių“ pažiūrų žmonės, bet ir visi ieškantys praktiško varianto teigia, kad tai labai naudinga. Išsirinkus tinkamus kolektorius, specialistams juos sumontavus, vėliau džiaugiamasi energetiniu efektyvumu.

Ar galima teigti, kad ateitis jau atėjo? Ar galima sakyti, kad tai, apie kalbame, yra futuristinis sprendimas? Remiantis kolektorių populiarėjimo tempu tikrai atrodo, kad ateitis ne už kalnų.

Investicija. Ekologija. Efektyvumas. Nauda. Praktiškumas. Modernumas. Šitaip kalbama apie saulės energijos sprendimus. Daugeliui svarbiausia, kad saulės kolektoriai džiugina piniginę. O juk pinigų tema aktuali kiekvienam. Piniginė, jei mokėtų, tikrai nusišypsotų išgirdusi apie galimybę įsigyti reikiamas prekes internetu. Taip, saulės energijos sprendimams įgyvendinti reikalingų prekių įsigijimas galimas ir el. parduotuvėse. Taip nauda dar didesnė, nes sutaupoma laiko. O iškilus klausimams pirkėjai susisiekia nurodytais kontaktais ir gauna atsakymus.

Ateitis ne ateityje, o dabar – puikus apibūdinimas, kurio saulės kolektoriai nusipelnė. Ekologija ir finansinė nauda čia suderinamos, tad kalbame apie efektyvumą. Investicija. Ekologija. Efektyvumas. Nauda. Praktiškumas. Modernumas. Taip jau rašėme ir tai pabrėžtina. Nes džiaugiasi gamta, džiaugiasi piniginė ir jaučiamasi prisidėjus prie darnaus vystymosi, ne tik prie šeimos, bet ir prie planetos gerovės.

Visapusiškumas – bene geriausias apibūdinimas, nes suderinama tai, kas iš pažiūros gana priešinga.