Įmonės pirkimas

Business-Backgrounds

Jeigu norite kurti verslą, turite patirties, bet nežinote geros verslo idėjos — nebėda. Dabar labai paprasta yra įsigyti jau veikiančią ir parduodamą įmonę. Daugelis verslininkų, tiesiog išvysto verslą iki maksimumo ir nebenori turėti atsakomybės, o kartais seniau labai pamėgtas verslas jiems nebekelia aistros, todėl jie nori kurti naujas įmones. Dėl šios priežasties įmonės ir yra dažniausiai parduodamos. Bet vis dėlto įmonių pirkimas išties gali būti rizikingas. Jei galvosime realistiškai, kai kurie verslininkai tiesiog tinkamai nesirūpina įmonės veikla, bei parduodant slepią tam tikrą informaciją, kuri gali pakenkti naujam įmonės savininkui. Todėl prieš perkant įmonę ir pasirašant sutartį, reikia tinkamai įvertinti įmonės finansinę padėtį, o tuo pačiu žinoti, kaip apsisaugoti nuo įvairių, nenumatytų skolų bei kitų įsipareigojimų. Kaip tai padaryti?

Pirma, žinokite, kad įmonių pirkimas yra toks pat rizikingas, kaip ir naujos įmonės steigimas, juk čia investuoti jūsų pinigai. Todėl gerai išsiaiškinkite, dėl kokios priežasties yra parduodamas verslas. Jei pastebite, kad pardavėjas atrodo nemotyvuotas, o jo atsakymai yra nenuoseklūs ar netikslūs, tuomet žinokite, kad jis gali kažką slėpti. Tad patariama užduoti tam tikrus klausimus, kurių dėka galėsite įvertinti pardavėjo motyvus. Paklauskite, kiek įmonių pardavėjas yra įsteigęs, ar turi daug patirties versle, kelioms įmonėms yra vadovavęs. Įsitikinkite, jog pardavėjo reputacija yra nepriekaištinga. Tai lengvai galite įvertinti pasižiūrėję archyvuose bei rekvizituose.

Taip pat įmonių pirkimas juk yra ne vien apie pardavėjo reputaciją, bet ir verslo. Todėl skirkite laiko paieškai dar prieš pasirašant visas akcijų pardavimo sutartis. Gavę visą informaciją, galėsite įvertinti ir užduoti daugiau klausimų pačiam pardavėjui dėl vienos ar kitos neaiškios situacijos bei skolos. Galiausiai informacijos yra pilnas internetas. Čia yra ir atsiliepimų bei straipsnių. Tam tikri specialūs šaltiniai turi ir kreditingumo istorijas, kurias galima apžvelgti viešai. Nepamirškite patikrinkite ar įmonė yra turėjusi bylų arba tiesiog kreipkitės į profesionalus, kurie padės Jums nusipirkti įmonę (https://www.finbiuras.lt/imones-pirkimas.html).