Pigus lietvamzdis – geras lietvamzdis?

lietvamzdziu kaina

Turintys nuosavą namą žino, koks svarbus yra lietvamzdis: jis saugo gyvenamuosius pastatus nuo purvo patekimo ant fasado, kiemo grindinio, leidžia palaikyti švarą terasų išorėje ir panašiai. Gyvenantiems kotedžuose irgi ne naujiena, kad vietos kieme dažnai nebūna daug, tad mašiną tenka statyti šalia namo. O jei nuo jo stogo nenuvesta tinkama lietaus nuvedimo sistema, kaskart lyjant automobilis randamas aptaškytas purvu. Vadinasi didėja jo plovimo sąnaudos bei apskritai įvairios išlaidos dėl aptaškytų objektų bei kieme išsiliejusių milžiniškų balų. Teisingai pritvirtinus lietaus latakus galima lengvai išspręsti šias ir panašias problemas. Tačiau kokią lietaus nuvedimo sistemą pasirinkti ir kokia lietvamzdžių kaina (daugiau informacijos: moris.lt) yra protinga ir verta būti sumokėta?

Šiuo metu gamintojai gali pasiūlyti:
– varinius;
– aliuminius;
– plieninius;
– cinko-titano lietvamzdžius;
– plastikinius.

Kiekvienas iš jų atlieka pagrindinę funkciją – leidžia ištekėti lietaus, tirpstančio sniego ar tiesiog vandens pertekliui žemyn, nepažeidžiant namo sienų, langų ir kitų aplinkinių elementų.

Visų rūšių lietvamzdžiai yra gaminami šiuolaikiškomis technologijomis, todėl gamybos procese jiems suteikiamos tokios savybės, dėl kurių lietvamzdžiai tampa ilgaamžiai. Tačiau, kad ir koks platus bebūtų lietvamzdžių spalvų ar formų pasirinkimas, visgi didelė dalis žmonių pirma įvertina lietvamzdžių kainą, o tik tada perka vieną ar kitą produktą.

Plastikinių lietvamzdžių kaina yra žemesnė, negu tokių pačių metalinių lietaus nuvedimo latakų. Taip yra dėl to, kad tokio tipo lietvamzdžiai yra pagaminti iš paprastesnių medžiagų, o gamybos technologija nėra tokia sudėtinga kaip metalinių. Iš varinių lietvamzdžių kategorijos išskirtinai atrodantys variniai lietvamzdžiai pirkėjui gali atsieiti kiek daugiau nei, pavyzdžiui, paprastesni cinko-titano lietaus nuvedimo sistemos elementai. Taip pat dabar lietvamzdžių kainai įtaką daro ir platus spalvų, formų pasirinkimas. Pasirenkant įdomesnių, ne tokių įprastų savybių lietvamzdžius už juos gali reikėti paploti kiek daugiau pinigų nei už pigesnius lietaus latakų variantus.

Visgi, lietvamzdžių kaina neturėtų būti galutinis rodiklis, lemiantis kliento pasirinkimą. Juk lietvamzdį būtina priderinti prie architektūrinio projekto, bendro namo dizaino, eksterjero. Kartais tam tikrose situacijose paprasti, nedaug kainuojantys lietvamzdžiai puikiai tarnauja kelis dešimtmečius ir nepriekaištingai atlieka savo tiek praktinę, tiek estetinę funkciją. Tai dažnas sodo namelių ar sodybų pasirinkimas. Tačiau gyvenamieji namai stengiasi surasti kainos ir kokybės santykį, todėl dažnai pasirenka modernaus dizaino, itin estetiškai atrodančius lietvamzdžius, kurie, tiesa, kainuoja kiek daugiau.