Drėgmės matuoklis

skaitmeninis-termometras-dregmes-matuoklis-tfa-305002

Mūsų namai yra tvirtovė į kurią sugrįžę norime jaustis maloniai bei gerai. Tačiau vien gero nusiteikimo neužtenka, reikia palaikyti ir gerą mikroklimatą, kad esant namų aplinkoje jaustume harmoniją, o ne sausumą ar per didelę drėgmę. Juk namai, tas pats kas automobilis, jeigu karštą dieną įsijungiame kondicionierių, mes sausiname visą orą, o kartu ir savo odą, o jei šaltą dieną per daug užkaitiname automobilio saloną, tuomet lauko drėgmė susijungia su karščiu ir gauname drėgmės perteklių, kuris kartais mums atneša net varginančią slogą. Todėl, kaip ir automobilyje taip ir namuose reikia rūpintis oro drėgme, bei laikytis tam tikros prevencijos. O drėgmės matuoklis, būtent ir padeda nustatyti ar mūsų namuose esanti mikroklimatas yra tinkamas kokybiškam gyvenimui ar ne.

Normalus drėgmės kiekis namuose yra nuo 45 iki 50 procentų. Jeigu jūsų namuose yra mažiau nei 40 ar 45 procentai drėgmės, tuomet jūs iškart pajusite, kad oras yra šiek tiek sausas, o jei virš 50 imtinai 60 procentų, tada tikrai jausite namuose esanti drėgnumą. Žinoma, iš akies ar jausmo negalima išmatuoti tiksliai koks yra drėgmės kiekis namuose, todėl tam yra skirtas specialus drėgmės matuoklis, kuris parodo procentų tikslumu visgi ar mikroklimatas yra geras, ar ne.

Įvairūs prietaisai naudojami šildant namų aplinką gali iš sausinti orą, todėl žmonės pradeda dažnai skustis, kad atsikėlus ryte jiems džiūsta burna, išsausėja nosies ertmė, skilinėja nagau, oda bei plaukau sausėja. Tada tokiems gyventojams yra rekomenduojama naudoti oro drėkintuvą, kuris normalizuoja oro drėgmės kiekį patalpoje arba tiesiog atsidarant langus ir prasivėdinant.

Taip pat žmonės susiduria ir su per didele drėgme namuose, tuomet drėgmės matuoklis rodo net 80 procentų drėgmės. Ypač šaltuoju metu sezonu, kai namuose yra šalta bei drėgna, tada pasirodo šalti vandens garai ant langų, o ant palangių telkšo mažos balos. Tuomet esant tokiai bėdai siūloma įsigyti oro sausintuvus, kurie sugeria iš aplinkos kiek galima daugiau drėgmės bei normalizuoja orą.