Trumpi mitai ir faktai apie skalbinių džiovykles

Drabužių džiovykla

Kiekviena šeimininkė, turinti atliekamus 250 – 900 eurų ir kvadratėlį laisvos vietos vonioje ar rūsyje įrengtoje skalbykloje, tikrai neatsisakys įsigyti drabužių džiovyklę.

 

Pateikiame keletą faktų apie skalbinių džiovykles:

Išėmus skalbinius iš skalbinių džiovyklės jie buvo susiglamžę.
Taip atsitiko todėl, kad jūs paprasčiausiai perkrovėte džiovyklę ir pridėjote daugiau skalbinių nei leistina. Skalbiniai turėjo pernelyg mažai erdvės, jų bendras svoris buvo per didelis ir rezultatas liko ne itin džiuginantis. Nepamirškite fakto, kad kuo didesnis Jūsų džiovyklės būgnas, tuo greičiau ir kokybiškiau skalbiniai bus išdžiovinti.

Nedžiugina džiovinimo rezultatas.
Galbūt į skalbinių džiovyklės vidų sugrūdote visiškai šlapius, varvančius, necentrifūguotus drabužius. Skalbyklėje drabužius vertėtų centrifūguoti bent trisdešimt sekundžių.

Jūsų švarkas išdžiuvo netolygiai.
Taip atsitiko todėl, kad Jūs jį džiovinote užsegtą. Atsekite švarkus, striukes ir kitus drabužius.

Lininiai skalbiniai tapo šiurkštūs.
Lininių skalbinių džiovinti nepatariama, išskyrus atvejus, kai galimybė džiovinti yra nurodyta etiketėje. Tokiems drabužiams tiks programa „Lygūs skalbiniai“.

Neišdžiuvo standinami skalbiniai.
Norintiems kokybiškai standinti skalbinius, rekomenduojama dėti dvigubai daugiau standinimo priemonių.

Skalbiniai nudažė skalbinių džiovyklės plastmasines detales ar kitus skalbinius.
Naujai dažyti ar nauji drabužiai turi tendenciją dažyti. Prieš džiovinant, juos rekomenduojama gerai išskalbti ir džiovinti nemaišant kartu su šviesiais skalbiniais.

Skalbinių džiovyklė „valgo“ begalę energijos.

Jei prieš tai gręšite skalbinius 1600 apsisukimų per minutę greičiu, džiovyklė nesurys tiek daug elektros energijos, kaip prieš tai, išgręžus 800 apsisukimų per minutę galingumu. Džiovimo laikas nuo to taip pat priklausys. Be to, elektros energiją galite taupyti ir prižiūrėdami švarą džiovyklės būgne. Jei jis bus užterštas ir taip sumažinama oro cirkuliacija, skalbiniai džius blogiau ir kokybiškai juos išdžiovinti Jums prireiks daugiau laiko, o tuo pačiu ir daugiau elektros energijos.

Tačiau net ir susidūrę su neaiškumais ar tam tikromis šio buitinio įrenginio problemomis, asmenys, turintys namuose skalbinių džiovykles, žino, jog kažkur giliai stalčiuje gulinti skalbinių instrukcija visada pravers.