Nėščiųjų kursai – praktiniai patarimai būsimoms mamytėms

Nėščiųjų kursai

Šiuolaikinėms mamoms gali iškilti daug klausimų: iš kur ankščiau moterys sužinodavo kaip tinkamai pamaitinti, pervystyti ar nuprausti kūdikį? O atsakymas labai paprastas, jos tinkamą informaciją, einančią iš kartos į kartą, gaudavo iš savo motinų, o šios iš savųjų. Bėgant laikui ir keičiantis požiūriui į vaiko auginimą, atsiranda vis daugiau priemonių, padedančių būsimoms mamytėms tinkamai pasirūpinti savo mažyliu. 21 amžiaus moterys neapsiriboja informacija gaunama iš interneto ir knygų, dabar joms gali būti suteikta dar ir praktinė pagalba – nėščiųjų kursai – padėsiantys pasiruošti gimdymui ir vaikelio priežiūrai.
Šie specialūs kursai – unikali galimybė tobulėti, gauti teorinės ir praktinės informacijos, padedančios apsispręsti kokį gimdymą pasirinkti, kaip ugdyti pasitikėjimą savimi ir auginti vaiką, žinant ką darai. Juose būsimos mamytės gali sužinoti kaip pasiruošti gimdymui: kokia jo eiga, kaip taisyklingai kvėpuoti ir kokie yra skausmo mažinimo būdai. Taip pat, kokiu maistu maitintis, kad mažylis gautų pačių reikalingiausių maisto medžiagų, bei kaip rūpintis savo sveikata visą nėštumo laikotarpį.
Nėščiųjų kursai

 

Reikėtų pridurti, kad kursuose kalbama ir apie vaikelio priežiūrą po gimdymo. Kūdikiui ir mamai labai svarbus žindymo periodas. Dėl maitinimo krūtimi užsimezga labai stiprus ryšys tarp naujagimio ir gimdyvės. Kad kūdikis jaustųsi mylimas ir reikalingas, jis turi būti kuo arčiau mamos. Žindymas – pats pirmas ir svarbiausias motinos žingsnis, norint, kad jos vaikas užaugtų sveikas ir laimingas. Todėl nėščiųjų kursuose vyksta paskaitos apie tinkamą vaikelio maitinimą krūtimi.
Kai pirmą kartą kažką darome, mus supa nerimas, baimės ir nežinomybės jausmas, kaip atlikti viską teisingai, nuo ko pradėti. Todėl nėščiųjų kursai yra aktualiausi pirmojo vaikelio besilaukiančioms mamytėms, nes joms gali kilti daugiausiai klausimų. Žinoma, juose visada laukiami ir tėveliai, juk jiems irgi reikės prižiūrėti mažylį: keisti sauskelnes, prausti bei migdyti. Taip pat dalinami ir patarimai, kaip pasiruošti vaikelio gimimui, nusiteikti psichologiškai, kad visas gyvenimas pasikeis, kai šeimoje atsiras naujas narys.
Žinoma, šie kursai nėra būtini, jie kiekvienos nėštukės pasirinkimas. Tačiau, jeigu moteris nesijaučia gerai, jaudinasi vos pagalvojusi apie gimdymą, galvoja, kad neužtektinai žino apie vaikelio priežiūrą ir visą pogimdyminį periodą, tikrai yra patartina juose apsilankyti.