Dokumentų vertimas

dokumentų vertimas

Prieš kalbant apie tai, kokiais atvejais dokumentų vertimas jums gali būti reikalingas ir naudingas, būtų tikslinga apsibrėžti ką mes apskritai laikome dokumentu. Dokumentas tai tam tikra informacija kokioje nors laikmenoje. Atsižvelgiant į dokumentų laikmenas, jie gali būti popieriniai arba elektroniniai. Pagal informaciją dokumentas gali būti tekstinis (tai dažniausiai pasitaikantys dokumentai), garsinis arba vaizdinis (grafinis). Dokumentuose fiksuojama pavieniams asmenims, organizacijoms, įmonėms arba valstybei svarbi informacija. Politikos, teisės ir ekonomikos srityse visi sprendimai įtvirtinami dokumentuose. Juridiniams ir fiziniams subjektams aktuali bei svarbi informacija fiksuojama dokumentuose ir tvirtinama dviejų arba trijų šalių parašais ar antspaudais.

Kokiais atvejais jums gali pasitarnauti dokumentų vertimas? Ši paslauga dažniausiai pasitarnauja žmonėms, kurie į kitą šalį išvyksta studijuoti, gyventi arba dirbti, taip pat grįžus iš užsienio ir norint įteisinti kitoje šalyje gautus dokumentus: gimimo, santuokos, skyrybų, mirties liudijimus, išsilavinimą patvirtinančius diplomus, kvalifikacijos pažymėjimus, įvairias deklaracijas ir kitas pažymas. Dažniausiai dokumentų vertimas ar kopijos negalioja be notaro patvirtinimo, kai kuriais atvejais reikalinga ir dokumentų apostilizavimo paslauga. Apostilė – tai pažyma patvirtinanti dokumento vertimo legalumą. Apostilizavimas reikalingas tam, kad dokumento vertimas galiotų užsienyje. Taigi, prieš išvykdami į kitą šalį, išsiaiškinkite kokių dokumentų ir jų patvirtinimų jums prireiks, taip sutaupysite savo brangų laiką ir sveikatą.

Dokumentų vertimas – svarbi paslauga. Šią paslaugą teikiantis vertėjas prisiima atsakomybę už išversto dokumento kokybę. Kol kelionėse nesusiduriame su „popieriniais“ reikalais, net nesusimąstome apie dokumentų vertimus, kurie paprastai nereikalingi vykstant atostogauti, tačiau privalomi kai keliaujame į kitą šalį darbo reikalais arba studijuoti. Žinoma, viskas pasidaro daug paprasčiau kai dėl dokumentų vertimo kreipiamės į šios srities specialistus, kurie vertimus atlieka kokybiškai ir sutartu laiku.