Krikštynų fotosesija: reportažinė, meninė ar abi?

Krikštynų fotosesija - reportažinė, meninė ar abi

Krikštynos į savo pasirengimą įtraukią tėvus, krikšto tėvus, senelius ir prosenelius bei artimus draugus. Ruošiantis joms, tėvai rūpinasi baltais (arba pastelinių, švelnių spalvų) drabužėliais, žvakele, šventės dekoracijomis, valgiais… Viskas galėtų būti labai paprasta, tačiau, net žvakelės pirkimas virsta didžiausiu žygiu ir iššūkiu: svarbus žvakės atspalvis, ilgis, forma, dekoruota ji ar paprasta, vienspalvė, natūralaus bičių vaško ar dažyta, su kaspinu ar originalesniu papuošimu. Net į tokias smulkmenas tėvai (o tikriausiai dar labiau – mamos) įdeda visas širdis. Be visų šių pirkinių dar labai svarbi krikštynų fotosesija. Šiais laikais žmonės nė vienos šventės nebe įsivaizduoja be fotografo paslaugų. Kiekvienas pirkėjas pastebi, kad bendrąja prasme, žmonių teikiamos paslaugos yra kur kas brangesnės nei bet kokios su jomis susijusios alternatyvios prekės. Tarkime, kur kas pigiau išsinuomoti aparatūrą ir leisti muzikos cd, nei samdyti gyvus muzikantus. Kur kas pigiau fotografuoti ir ryškinti nuotraukas pačiam, nei samdyti fotografą. Tačiau ne veltui mokame daugiau, pirkdami paslaugas galime būti ramūs, kad darbai bus atlikti profesionaliai.

Užsisakydami krikštynų fotosesiją aptarkite su fotografu kokių nuotraukų tikitės. Fotografai paprastai siūlo kelis variantus. Vienas iš jų – meninės fotografijos, kuriose padiktuoja kadro siužetą, kompoziciją, nuotaiką. Tokia fotosesija gali vykti pakeliui į krikštynas, krikštynų vietoje arba specialioje iš anksto išrinktoje vietoje: gamtoje, sodyboje, muziejuje, dvare.

Krikštynų fotosesija reportažinė, meninė ar abi8888

Kita, ką jums gali pasiūlyti fotografas – reportažinės nuotraukos. Tai jau nebe tradicinė krikštynų fotosesija. Fotografas paprastai naudoja teleobjektyvą, su kuriuo gali fiksuoti akimirkas iš toli ir nesibraudamas į šventę. Fotografas dažniausiai lieka net nepastebimas, o reportažinės krikštynų nuotraukos nustebina savo kompozicijomis, fotografavimo kampais ir jose esančių žmonių pagautos emocijos.

Reportage christening photo

Trečias variantas – užsakyta krikštynų fotosesija foto studijoje.

Krikštynų fotosesija - reportažinė, meninė ar abi

Trys pasirinkimai, kurie gali patenkinti įvairius klientų poreikius. O jeigu nežinote, ko norite, visuomet galite užsisakyti visas tris paslaugas iš karto. Arba tiesiog peržiūrėti fotografo darbus ir tuomet pasirinkti. Vieniems svarbu, kokios tos nuotraukos bus: ar pozuojamos ar ne, nepriekaištingos, kaip iš žurnalo ar natūralios, o kitiems tiesiog norisi turėti prisiminimą ir savo vaikelio krikštynų.