Trisluoksnės parketlentės ir tekstūrų įvairovė

Trisluoksnės parketlentės ir tekstūrų įvairovė2

Pomėgiai, pomėgiai… Vieni mėgsta gaminti, antri – keliauti, treti – skaityti knygas, taip būtų galima vardinti be galo. Tačiau šį kartą išskirsime pomėgius susijusius su dizainu. Dizainas plačiąja prasme yra meno atšaka, kurios esmė – gyvenamos aplinkos (interjero ar eksterjero) formavimas ir gaminio konstravimas, jam suteikiant meninę vertę. Išskiriamos dvi dizaino rūšys: grafinis ir pramoninis. Grafinis dizainas yra susijęs su IT ir reklamos (marketingo) sritimis, jis pasitarnauja kuriant prekių pakuotes, logotipus, įvairių rūšių reklamas ir formuojant įmonių vizualinį (audiovizualinį, grafinį) įvaizdį. Dar labai populiaru išskaidyti dizainą į dvi stambias grupes – rūbų ir baldų dizainą. Šiame straipsnyje, pagrindinis akcentas – pramoninio dizaino produktai: masiškai gaminami, meniškai sukonstruoti ir vizualiai patrauklūs produktai.

Nors pomėgiai, veiklos ir pareigos jau seniai nebeskirstomos į vyriškas ir moteriškas, tačiau vis dėl to, statybų techniniais rūpesčiais dažniausiai rūpinasi vyrai, o dizainu – moterys. Žinoma, ir vienoje ir kitoje srityje vieni ir kiti galime vieni iš kitų šio bei to pasimokyti, todėl formuojant gyvenamąją aplinką vyrai ir moterys dažniausiai bendradarbiauja ir dalinasi atsakomybes. Šis trumpas straipsnis skirtas tiems, kam dizainas yra aistra, tiems, kam yra vienas malonumas rinktis pramoninio dizaino gaminius, žiūrinėti spalvų katalogus ir liesti tekstūrų pavyzdžius.

Trisluoksnės parketlentės ir tekstūrų įvairovė22222

Grindis (ir sienas) namuose būtų galima sulyginti su žmogaus oda. Juk žmogaus oda dengia visą kūną ir jos būklėje slypi dalis mūsų grožio. Lygiai taip pat gyvenamosios aplinkos grožiui yra svarbi sienų apdaila ir grindys. Pamėginkime savo įsivaizduojamai gyvenamajai aplinkai hipotetiškai išsirinkti grindis. Egzistuoja daug įvairių grindų rūšių. Šiame vaizduotės eksperimente, renkantis grindų dizainą, patraukliausios ir universaliausios – trisluoksnės parketlentės, kurios dėl savo „click“ sistemos yra patogiai išklojamos, lengvai prižiūrimos ir nėra ilgaamžės. Tikriausiai dabar pamanėte „kodėl trisluoksnės parketlentės buvo pavadintos patrauklia preke, jei jos nėra ilgaamžės?“. Ogi dėl to, kad jos puikiai tinka tiems žmonėms, kurie laikas nuo laiko mėgsta atnaujinti savo gyvenamąją vietą. Jos puikiai gali tarnauti kelias dešimtis metų, jų kainos ir kokybės santykis yra optimalus tiems, kas negali įsivaizduoti savęs visą savo gyvenimą tokioje pačioje aplinkoje. Be to, tai puiki prekė dizaino mėgėjams, kurie gali praleisti valandų valandas rinkdamiesi tekstūras ir atspalvius.

Trisluoksnės parketlentės ir tekstūrų įvairovė2222

Trisluoksnės parketlentės pasižymi tekstūrų įvairove. Tekstūra išgaunama medžiagą veikiant fiziniais, fiziologiniais ar cheminiais procesais. Vienos trisluoksnės parketlentės rankinis apdirbimas gali trukti iki pusvalandžio. Ne visos grindų rūšys pasižymi tokiu universaliu paviršiaus apdirbimu. Kiekviena, rankomis apdirbta, parketlentė yra unikali. Trisluoksnės parketlentės gali turėti apvalintus arba daužtus kraštus. Vinių galvučių, pjūklo ar kitų įrankių žymės pagyvina parketlentes kaip prieskoniai patiekalus. Parketlenčių paviršiai gali būti šukuoti, raižyti arba gremžti. Be to, antram apdirbimo etapui galima rinktis iš natūralios, balintos, UV balintos ar tiesiog UV alyvos ir bespalvio arba balto lako.

Trisluoksnės parketlentės ir tekstūrų įvairovė222

Tekstūrų įvairovė nesunkiai gali patenkinti net ir labai išrankius klientus. Vieniems toks platus pasirinkimas – tikras galvos skausmas, o kitiems – malonus rūpestis.

Trisluoksnės parketlentės ir tekstūrų įvairovė22