Vaikiški dviračiai – kaip išsirinkti?

vaikiski dviratukai
Jūsų vaikas ne tik pramoko vaikščioti, bet jau strimgalviais laksto po kiemą ir pamatęs kitus vaikus važiuojančius dviračiu, godžiai ryja seilę? Turbūt atėjo laikas ir jam išmokti minti dviratį, o specialistai tikina, kad vaiko pažintis su šia dvirate transporto priemone gali prasidėti jau nuo pusantrų metų, tad laukti tikrai nėra ko. Be to, važinėjimas dviračiu šiais laikais tampa ne tik laisvalaikio praleidimo forma, tačiau ir puikia transporto priemone, kuria galima važiuoti į keliones, darbą, o Jūsų vaiko atžvilgiu, į darželį, o vėliau ir į mokyklą. Apskritai, vaikui išmokti važiuoti dviračiu yra ganėtinai svarbu. Juk dviratis lavina koordinaciją, vaikas, būdamas lauke gerina sveikatą, stiprina raumenis ir auga linksmu bei laimingu vaiku, kuriam ne kompiuteriniai žaidimai rūpi, o vėjas, plaikstantis plaukus ir draugai, taip pat kaip ir jis, lakstantys lauke. Tačiau kaip nesuklysti ir kaip išrinkti tinkamą vaikišką dviratį, kad vaikas juo džiaugtųsi ilgai?
Vaikiški dviračiai yra maži, jų rėmai tvirti, padangos storos, o pats dviratis sukomplektuotas pagal vaiko proporcijas. Tokie dviračiai puikiai tinka vaikui važiuoti asfaltuota kelio danga, stadionuose  ar parkuose. Renkant vaikui dviratuką būtina atsižvelgti į jo amžių, kūno proporcija. Taip pat svarbu kreipti dėmesį į gamintoją. Nes patikimi gamintojai sudės ir patikimas detales, todėl Jums neteks nerimauti dėl dviračio kokybės. Ir vis tik, net geriausių gamintojų vaikiški dviračiai privalo būti atidžiai apžiūrėti.
  • Svarbu, kad rėmas būtų aliuminis. Tiesa, toks dviratis bus brangesnis, tačiau jo bendra komplektacija bus geresnė. Be to aliuminiai vaikiški dviračiai sveria mažiau. Lengvesnio dviračio privalumas yra tas, jog vaikui važiuoti tampa lengviau, be to, važiuojant lengvesniu dviračiu, vaikas rečiau griūna.
  • Kitas svarbus faktorius, į kurį reikia atsižvelgti, perkant dviratį savo atžalai, tai pavarų perjungimo rankenėlės. Svarbu, kad jos būtų, nes vaikui bus lengviau perjungti pavaras.
  • Dviračio dydis. Jei išrinksite per mažą – vaikas kūprinsis, jei per didelį, vaikas gali bijoti nukristi ir todėl vengti važinėjimo. Kad nesuklystumėte, geriausia į parduotuvę vežtis ir vaiką. Ten pardavėjai konsultantai parinks tinkamiausią vaikišką dviratį.
  • Vaikiški dviračiai su nuimamais šoniniais ratais – puikus tėvelių sprendimas, nes tokie dviračiai moko vaiką važinėti su standartiniu dviračiu, vadinasi jie padeda formuoti teisingą sėdėseną, be to pramokus važiuoti, galima ratukus nuimti, sėdynę pakelti ir vaikas dar ilgą laiką galės važinėti tuo pačiu dviračiu.
  • Anksčiau vaikiški dviračiai būdavo greitai išaugami, tačiau šiais laikais dviratį perkate ne metams, o gerokai ilgesniam laikotarpiui, nes gamintojai gamindami vaikiškus dviračius, atsižvelgia į tėvelių pastabas. Tačiau kaip tik todėl, kad dviratį perkate kažkur trims metams visiškai pigaus ir paprasto pirkti nerekomenduojame, nes gali nutikti taip jog dviratis sulūš nespėjus vaikui jo išaugti.
Taigi Jūsų vaikas nusipelnęs važinėti dviračiu po kiemą ir tokiu būdu linksmai leisti laiką. Jei kyla klausimų, nebijokite klausti pardavėjo konsultanto. Jis visuomet papasakos apie parduotuvėje esamą produkciją, galiojimo laiką, kainas ir atsakys į visus Jums svarbius klausimus.