Hibridinis dviratis – kaip išsirinkti?

hibridinis
Išsirinkti dviratį kartais gali būti lygiai taip pat sunku kaip ir gyvenimo partnerį. Žinoma, skamba juokingai, bet dviračių pasiūla yra pakankamai plati, o norint išsirinkti tinkamą dviratį būtina žinoti, kokiam tikslui jo reikia. Šį kartą norėčiau pristatyti esminius faktorius, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį perkant hibridinius dviračius arba dar kitaip vadinamus universaliuosius.
Hibridiniai dviračiai – tai sportinės paskirties dviračiai, kurie skirti važinėti esant vidutinio sudėtingumo sąlygoms: tiek įprasto kraštovaizdžio keliais, tiek miško takais ir kalvotose vietovėse. Ši transporto priemonė labai tinka važinėti kietesniu gruntu – asfaltu, skalda – dėl siaurų padangų ir plataus 28 colių rato skersmens. Prie dviračio pritvirtintus žibintus ir bagažinę, gautume kone idealų kelionių dviratį.
Taigi, pirmasis svarbus faktorius – pavarų sistema. Kurią pasirinkti? 8 ar 9? Be abejonės, geresne yra laikoma 9 pavarų sistema. Bet šiuo atveju dviračio kaina dažniausiai būna virš 2000 Lt. Jei yra galimybė, tai kur kas geriau būtų pirkti hibridinį dviratį su 9 pavarų sistema. Skirtumą tikrai pajusite. Visgi, jeigu suma, skiriame dviračiui yra mažesnė, 8 pavarų sistema taip pat yra geras pasirinkimas. Šios sistemos privalumai – kaina ir pigesnė eksploatacija.
Labai svarbus momentas – amortizuojanti šakė. Hibridinio dviračio gera amortizuojanti šakė kainuoja bent jau 500 Lt. Visos pigesnės yra tik papildomas svoris. Ji yra labai svarbi, nes ji labai didele dalimi prisideda prie to, kad užtikrintų rato sukibimą su danga.
Kaip žinia, hibridinis dviratis yra plentinio ir miškinio dviračių mišrūnas. Juose naudojamos MTB arba plentinių dviračių sistemos. Mano nuomone, važinėjant Lietuvoje verčiau rinktis plentinių dviračių sistema. Juolab, jei renkatės 8 pavarų sistema, nes turint 3 žvaigždes priekyje, pavarų mūsų šalyje tikrai užteks.
Apibendrinant galima teigti, kad viskas priklauso nuo turimo biudžeto. Tačiau net jei sumos lubos nėra pačios aukščiausios, pasirinkus tinkamą pavarų kiekį ir dviračio sistemą galima įsigyti solidų hibridinį dviratį.