Pagrindinės klaidos, skalbiant drabužius

`klaidos,skalbiant drabuzius

Visi skalbiame drabužius, tai vienas iš buityje atliekamų darbų. Bet ar žinojote, kad net skalbiat drabužius pasitaiko įvairių klaidų? Drabužių skalbimas be buitinės chemijos sunkiai įmanomas, jei norite, kad rezultatas būtų greitas ir efektyvus, tačiau norint kokybiškai išskalbti drabužį skalbiamieji milteliai dar ne viskas. Yra ir kitų niuansų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį.
Pirmoji klaida ta, kad žmonės naudoja per daug cheminių produktų. Apskritai, buitinė chemija yra gerai, ji padeda mums gyventi švariame bei kvepiančiame pasaulyje. Tačiau ją naudoti reikia su saiku. Pavyzdžiui, dažnai žmonės pripila per daug skalbimo miltelių ir labai trumpai skalbia audinius. To reikėtų vengti, nes neišsiskalauja milteliai, todėl kenkiate ne tik audiniui, bet vilkėdami prastai išskalautą drabužį ir sau.
Kai kurie specialistai tikina, kad geriausia naudoti skystą skalbiklį, nes jis greičiau ištirpsta ir pasiskirsto vandenyje. Jeigu, Jūs skalbiate ekologiškais skalbimo milteliais, minkštiklio galite nenaudoti, jei cheminiais – geriau po skalbimo panaudokite ir minkštiklį, kuris surinks miltelių likučius. Svarbu naudoti tos pačios firmos, kai skalbimo milteliai ir geriausia rinktis bekvapį, kad nedirgintų nei jūsų odos, nei kvėpavimo takų. Apskritai, namuose užtenka užtenka namuose turėti vieną dėmių išėmiklį, miltelius ir minkštiklį.
Skalbkite aukštoje temperatūroje, nes tik 60-ies laipsnių temperatūroje žūsta bakterijos ir erkutės.
Tačiau, jei skalbiate vilnoniu drabužius, nepersistenkite. Juos galima skalbti tik 30-ies laipsnių temperatūroje ir per daug negręžkite, nes ištampysite audinį. Medvilnei arba sintetikai aukšta skalbimo temperatūra nedaro jokios įtakos.
Taigi nepadauginkite skalbimo miltelių, jei galite skalbkite drabužį aukštoje temperatūroje apie pusantros valandos. Jei skalbiate cheminiais milteliais, naudokite minkštiklį, kuris pašalins miltelių likučius ir džiaukitės švariais, kvepiančiais bei odos nedirginančiais skalbiniais.