Kanalai – neatskiriama kabelių klojimo sistemos dalis

Kanalai – neatskiriama kabelių klojimo sistemos dalis

Elektros judėjimo namuose, darbe ar bet kuriame bent šiek tiek infrastruktūros paliestame kampelyje, nejuntame, bet tai vyksta nenutrūkstamai. Netikėtai dingus elektrai ar nustojus veikti kokiam nors prietaisui ištinka šokas: nebeveikia kompiuteris, išmanusis telefonas atsiduria netoli išsikrovimo ribos, pamažu atitirpsta šaldytuvas, o nusiraminimui nepavyksta užsikaisti kavos ar arbatos, juk virdulys bei viryklė – taip pat elektriniai prietaisai. Kad tokių trumpalaikių ar, tuo labiau, ilgalaikių sutrikimų būtų kuo mažiau, profesionalų darbas prasideda planuojant, o vėliau ir užtikrinant sklandų kabelių klojimą. Tad, kokia kabelių kanalų svarba šiame procese?

Visų pirma, kabelių kanalai – tai statybos komponentai, kurie naudojami tiesiant kabelius, įvairius laidus, vamzdynus, kad būtų užtikrintas pastato saugumas. Tai leidžia statybos inžinieriams tvirtai kontroliuoti kabelių tiesimą ir užtikrinti veikimą. Tokie kanalai gali būti naudojami elektros, telekomunikacijų ar saugumo laidams apsaugoti ar pernešti. Kartais nėra pasirinkimo, ar naudoti kanalus, ar ne, nes tai griežtai reglamentuoja saugumą garantuojantys teisės aktai.

Kabelių kanalai gali būti pačių įvairiausių rūšių kalbant tiek apie formą, tiek apie medžiagas, iš kurių pagaminti. Tai: kopėtėlės, vėdinimo, kieto pagrindo, vielos tinklelio kanalai, kilpos. Yra gaminami iš plieno, nerūdijančio plieno, aliuminio ar pluoštu armuoto plastiko. Didelė dalis rinkoje įsigyjamų kabelių yra aliumininiai, nes jų kaina yra žymiai mažesnė. Taip pat galima rinktis įvairius kabelių kanalų dangtelius siekiant geresnės apsaugos ar patrauklesnio dizaino.

Ši kabelių apsauga gali būti panaudojama įvairiai: tiek lauke, tiek patalpų viduje, korozinėje ar kenksmingoje aplinkoje, taip pat vietose, kuriose didelis garsumas ir vibracija. Vis dėlto reikia atsižvelgti į konkretaus kabelio atitinkamas specifikacijas, nes nėra vienos universalios rūšies, kuri tiktų visiems atvejams. Be to, kaip įprasta visiems elektros įrenginiams, kabelių ir laidų kanalai turi būti pažymėti, įtraukti į sąrašus ar kitaip patvirtinti, kad atitinka reikalavimus. Taigi kanalai yra neatsiejama kabelių klojimo sistemos dalis, jei naudojama tinkamai ir pagal paskirtį.