Sportas su hanteliais – į tvirtesnį rytojų

hanteliai

Pastebėjote, kad darosi sunku lipti laiptais, o atsisėdus pilvą apjuosia gelbėjimosi ratas ir jūs norite, kad visa tai pasikeistų? Tokiu atveju reikia sportuoti. Tik tada tvirto kūno ir geros savijautos derinys jus džiugins. Žinoma, sportuojant, reikia nepamiršti ir sveikos mitybos, kuri sudaro net 70 proc. jūsų pasiektų rezultatų, tačiau šiandien mes ne apie tai. Šiandien pakalbėsime apie sportą ir kokią naudą jis iš tiesų suteikia. Sportas – tai geras laiko praleidimas, žvalumas, darbingumas, sumažėjusi rizika susirgti širdies ligomis, II tipo diabetu, nutukimo, osteoporozės ir laimė, kurią sukelia sporto metu išsiskiriantys endorfinai, kitaip vadinami „laimės hormonais“, keliantys nuotaiką ir mažinantys riziką susirgti depresija. Taigi, sporto nauda akivaizdi. Tačiau kyla klausimas, kokį sportą derėtų rinktis? Ar geriau bėgti lauke krosus, o gal hanteliai ir sportas su jais geresnis pasirinkimas?
Tiesą pasakius, norint pasiekti maksimalių rezultatų, reikia mankštintis įvairiai ir taip treniruoti visas kūno raumenų grupes. Nes neįmanoma turėti plokščio pilvo lavinant tik preso raumenis ir nedarant kardio bei nederinant mitybos. Raumenys bus, bet už riebaliuko jų tiesiog nesimatys. Labai svarbu kardio treniruotes derinti su jėgos pratimais (pavyzdžiui atliekant juos su hanteliais), nepamirštant prieš treniruotę apšilti ir prasitampyti. Jei neturite sąlygų sportuoti sporto klube, galite tai daryti ir namuose. Apšilimui išbėkite į lauką ir pabėgiokite10 – 15 min. grįžę, atlikite keletą tempimo pratimų, o tuomet jau pereikite prie kūno tvirtinimo pratimų. Nepamirškite, kad jei įtupstus, pritūpimus, atsilenkimus, pratimus krūtinės ląstos stiprinimui atliksite su hanteliais, pasieksite greitesnių ir gerokai efektyvesnių rezultatų, nes hanteliai, tai puiki priemonė raumenų tvirtinimui, užimanti nedaug vietos. Taigi, sportuodami su papildomais svoriais tikrai pagerintumėte sporto kokybę. Dar vienas pliusas tas, kad lyginant su klubo abonementu, hanteliai pigiai kainuoja, be to, ši investicija – ilgalaikė.

Tad įsigykite porą surenkamųjų hantelių, jei yra galimybė – dvi poras, ir tvirtinkite kūno raumenis net neišeidami iš namų!